Platil jsem si za své bezpečí, tvrdil u soudu Ďuričko. Komu? Vězeňské službě rozhodně ne

20.09.2017 13:44

Tento čtvrtek proběhne v Karviné soud, který bude rozhodovat o podmínečném propuštění Bohumíra Ďurička z výkonu trestu. O jeho propuštění se jednalo již v dubnu letošního roku, ale rozhodnutí nepadlo. Soud si tehdy vyžádal nové znalecké posudky z oblasti psychiatrie a klinické psychologie. Právě u tohoto soudu Ďuričko, řekl, že musí za své bezpečí ve věznici platit. Neuvedl však komu, zdali vězeňské službě, nebo někomu jinému. Právě na základě těchto slov podal advokát rodiny Kočkových Vlastimil Rampula na Ďuričku trestní oznámení.

Platil jsem si za své bezpečí, tvrdil u soudu Ďuričko. Komu? Vězeňské službě rozhodně ne
Foto: archiv red
Popisek: Bohumír Ďuričko
Policejní orgán podle našich informací provedl výslechy a došel k závěru, že Bohumír Ďuričko ve vězení žádné platby neprováděl. Veškeré finanční transakce prý byly prováděny rodinnými příslušníky v civilním prostředí. Vězeňské službě v místě, kde aktuálně pobývá, za bezpečnost neplatil. Otázkou tedy je, proč u soudu Ďuričko tvrdil, že si za ochranu musí platit. Před kým se musel chránit a komu finanční prostředky posílal a prostřednictvím koho. Nebo jednoduše lhal? 
 
O jeho slušném chování ve věznici lze také pochybovat. Jak je všeobecně známo, odsouzení nemají mít přístup k mobilnímu telefonu. Ale jak jsme již informovali v březnu letošního roku, Ďuričko jej prokazatelně používal. Podle neoficiálních informací, které ParlamentníListy.cz v souvislosti s Ďuričkovou komunikací získaly, Vězeňská služba údajně na jeho mobilní telefon ve vězení přišla a případ měl doputovat i na policii. Jenže z neznámých důvodů nebyl případ podle všeho náležitě vyšetřen a Ďuričko za závažný prohřešek nebyl jakkoli potrestán.
 
Za vraždu Václava Kočky mladšího v roce 2008 si hoteliér odpykává trest 12,5 roku. O propuštění požádal po uplynutí dvou třetin trestu. Tvrdí, že činu lituje a že chce pomáhat společnosti i poškozeným. Slíbil také, že by se na svobodě zdržel pití alkoholu a nebude vlastnit zbraň. S jedinou výjimkou: taserem, elektrickým paralyzérem, který má po světě už řadu obětí. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ava

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

12:45 Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

Server Blesk.cz již po osmnácté odvysílal pořad S prezidentem v Lánech. Zeman rozehrál svůj tradiční…