Platím tě? Tak dělej, co chci! Podnikatel se pustil do škol a politologů

03.01.2017 23:20 | Zprávy

Místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk se zhurta opřel do českých politiků. Měli prý už před lety počítat s tím, že české podniky budou potřebovat spíš techniky, a ne humanitně vzdělané osoby. Politologové by si prý mohli připlatit na studium klidně 80 tisíc ročně.

Platím tě? Tak dělej, co chci! Podnikatel se pustil do škol a politologů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Největší lis na světě

„Potřebujeme inženýry, ne politology. Stát by měl proto zajistit, aby skladba oborů na školách více odpovídala potřebám zaměstnavatelů,“ říká Daněk v rozhovoru pro server iDNES.cz. Situace už je prý tak zlá, že si žádá státem řízené školství. „Školy by měly být placené podle výsledku své práce, a ne podle toho, kolik mají studentů. Musíme také natvrdo preferovat technické obory – vypisovat granty, státní podporu a přecedit úspěšné a neúspěšné školy,“ doplňuje podnikatel.

Především humanitní obory by tak mohly vybírat školné a fungovat tzv. za své. Nečerpat prostředky ze státního rozpočtu, tedy od všech občanů. Tyto prostředky potřebujeme podle Daňka především pro český průmysl. Víme, kolik inženýrů bude náš průmysl potřebovat za pět let, a jelikož jsme exportně orientovaná ekonomika, měli bychom se podle toho chovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?

A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení

Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …