Platit, platit, jinak nic. Chtěla pravdu o covidu a přišel dopis od Hamáčka

25.11.2020 14:47

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová si jen vyžádala informace od ministerstva vnitra a nestačila se divit. Šlo o covid. Právnička se teď zřejmě bude muset plácnout pěkně přes kapsu. Desítky tisíc korun a za co? Stěžovat si půjde prý až k Hamáčkovi.

Platit, platit, jinak nic. Chtěla pravdu o covidu a přišel dopis od Hamáčka
Foto: archiv J. Zwyrtek Hamplová
Popisek: Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová
reklama

Anketa

Zažili jste v posledních dnech potíže s nakupováním?

15%
85%
hlasovalo: 8021 lidí

Advokátka na svém facebooku napsala: „Po mnoha letech jsem využila zákona o přístupu k informacím, a požádala ministerstvo vnitra o údaj o počtu zemřelých v letech 2010 až 2020. Tedy o deset běžných údajů ze statistiky. Důvod je jednoduchý – chci si porovnat, zda je letos skutečně tak vysoký nárůst v souvislosti s covidem.“

A co jí přišlo zpátky? „Dnes jsem dostala neskutečnou odpověď. Za těchto deset statistických údajů mám zaplatit 28 900,- Kč, že zpracování žádosti je prý náročné. Odborník žasne, laik se diví. Beru to jako bezdůvodné odmítnutí informace, a podle toho budu postupovat. Jen se s vámi chci o tuto NEUVĚŘITELNOU věc, o které budu mj. informovat i ministra Jana Hamáčka, podělit. Užijte si ten dopis se mnou.“ Jako důkaz Hamplová pak onu neslýchanou odpověď ministerstva nafotila a sdílela.

Pod příspěvkem se následně rozjela živá a rozhořčená diskuse. Padaly výrazy jako „úřednická zpupnost“ nebo „Superstát,“ který jen bere občanům další svobody. Někteří se také třeba podivovali, proč zrovna s těmito informacemi je takový problém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …