Ministryně práce a sociálních věcí Maláčová navrhla, aby se platy ústavních činitelů snížily na čtyřnásobek minimální mzdy. Piráti již minulý týden přišli s návhrem, aby došlo k jejich zmrazení. Maláčová doufá, že Piráti podpoří její návrh, zmrazení považuje pouze za ústupovou variantu. „Návrh jsme vyslali k připomínkám,“ uvedla Maláčová. Minimální mzda by se pak měla podle jejích slov valorizovat automaticky podle vývoje mezd. „Poslancům by se tak plat snížil o cca 22 tisíc korun,“ uvedla.
Maláčová o snížení platu politiků hovořila již v době nouzového stavu, v květnu. Nyní plán oznámila ve chvíli, kdy zároveň také oznámila svůj plán sesadit hejtmana Jiřího Čunka z KDU-ČSL. „Chceme ukončit arogantní chování pana hejtmana Čunka,“ uvedla Maláčová, jež kandiduje ve Zlínském kraji z posledního mísa kandidátky.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Velezrada
Já rozhodně nesouhlasím s tím, aby se EU změnila ve federaci, ale to, že prezident řekne svůj názor, že by ji preferoval, přeci není žádná velezrada. To nemůže říci svobodně svůj názor? Nebo on snad pro přeměnu podniká nějaká kroky, které mi unikly?
Další články z rubriky
21:00 Železný: ČT napojená na „pražskou kavárnu“. 85 % novinářů liberálové
Televizní matador Vladimír Železný se pustil do tvrdé kritiky fungování veřejnoprávních médií. V roz…
- 13:15 „Vystrčil si vyskakuje.“ Macinka ovládl studio. Pak potupil Pavla
- 11:40 Jde o vládu. Procházková varuje: Mainstream má jasný cíl
- 16:00 Krtkův svět u soudu: Dva spisy, jiné důkazy? Obhajoba bije na poplach
- 19:15 Podezřelý armádní transport. „To není váš byznys,“ odpálkovali nás vojáci
- 11:11 StarDance a utracené miliony. Analytik vidí „provokaci“ z Kavčích hor




