Plebejský Zeman na Hradě je to poslední, co národ potřebuje. Snad nás příští prezident vytáhne trochu nahoru, doufá Jiří Suchý

28.02.2016 15:52

Divadelník, hudebník Jiří Suchý konstatoval, že potřebujeme prezidenta, který by národ táhl vzhůru, tedy ne lidového muže, který utvrzuje občany ve správnosti jejich předsudků, Takovým prezidentem je dnes Miloš Zeman. Takového nepotřebujeme. Ale pozor, současně Suchý konstatuje, že Miloš Zeman je demokraticky zvolený prezident a jako takového je ho třeba respektovat.

Plebejský Zeman na Hradě je to poslední, co národ potřebuje. Snad nás příští prezident vytáhne trochu nahoru, doufá Jiří Suchý
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman na besedě s občany v Semilech

V rozhovoru pro server Aktuálně.cz pan Jiří Suchý se svou životní zkušenosti čtyřiaosmdesáti let konstatuje, že má výhrady k prezidentovi Miloši Zemanovi, ale respektuje fakt, že byl demokraticky zvolen.

„Ať se nám tenhle prezident líbí, nebo nelíbí, Zeman je demokraticky zvolená hlava státu, nepřivezly ho žádné sovětské tanky. A pokud se rozhodl ocenit mou půlstoletou práci, kterou také nepovažuji za marnou, není zločinem přijmout vyznamenání z jeho rukou. Navíc se mi líbilo, že ačkoliv jsem kdysi odmítl Zemanovu nabídku, abych se přidal na jeho stranu, přesto se rozhodl mou práci ocenit,“ konstatoval.

Reagoval tak např. na kritiku Jana Rejžka, jenž konstatoval, že by pan Suchý byl schopen převzít si i nacistické vyznamenání, když převzal státní vyznamenání z rukou prezidenta Zemana. To rozhodně není pravda. Svědčí o tom ostatně fakt, že odmítl převzít např. titul zasloužilého umělce z rukou komunistů.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

To však nic nemění na tom, že Miloš Zeman udělal a dělá řadu věcí špatně. Suchý např. nechápe, proč prezident Zeman udržuje tak čilé styky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, když se to nelíbí většině veřejnosti. Nechápe také, proč Zeman sliboval, že bude národ sjednocovat, ale teď ho rozděluje. Nad to se občas vyjadřuje jako dlaždič a naplno se snaží ukazovat, že je „plebejským prezidentem“.

„Zeman sliboval, že bude prezidentem plebejců. A tady to plebejství vybalil na plný pecky. Mě už ten jeho slib, že bude plebejským prezidentem, dost nadzvedl. Protože to poslední, co národ potřebuje, je mít za prezidenta plebejce. Takových prezidentů jsme si užili dost – od Gottwalda až po Novotného. My bychom teď, víc než kdy jindy, potřebovali prezidenta, který by nás zase táhl nahoru,“ vyjádřil své přesvědčení pan Suchý.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Co byste řekla na pražskou koalici ODS a ANO?

Vypadá to totiž, že se váš lídr, kterého jste tak vehementně prosazoval, byť jste byl proto často mnohým smích, se s nikým jiným asi nedohodne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbytek světa se vám bude smát... O Česku se šíří tvrdá slova ze Slovenska

17:35 Zbytek světa se vám bude smát... O Česku se šíří tvrdá slova ze Slovenska

Internetem se začalo šířit starší video ze slovenské televize TA3, na kterém významný slovenský mana…