Po konci Lipovské zbývá ještě jeden terč, Duka. Šarapatka nabíjí kanón

18.09.2021 17:28

Někdejší člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka zajásal nad koncem ekonomky Hany Lipovské v tomto tělese. Poslanci ji v pátek odvolali. Šarapatka si však v této souvislosti neodpustil slovní štulec kardinálovi Dominiku Dukovi za to, že jako představitel katolické církve v Česku Lipovskou tak dlouho hájil, a teď se za své dlouhotrvající selhávání ani neomluvil.

Po konci Lipovské zbývá ještě jeden terč, Duka. Šarapatka nabíjí kanón
Foto: archiv H. Lipovská
Popisek: Hana Lipovská.

Ekonomka Hana Lipovská po několika měsících končí v roli členky Rady ČT. Většina poslanců v pátek přítomných ve Sněmovně zvedla ruku pro její vyhazov z tohoto tělesa.

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 71756 lidí

Bývalý radní Zdeněk Šarapatka dal však na sociální síti najevo, že by čekal víc. Čekal by omluvu od kardinála Dominika Duky. Omluvu za to, že se tak dlouho zastával někoho, jako je Hana Lipovská.

„24 hodin zdrženlivosti a víry ve slušnost. A den mého očekávání, že český primas Dominik Duka nalezne vůli k sebereflexi a veřejně se omluví za vlastní chybu. Že tváří v tvář odvolání své favoritky Hany Lipovské z Rady ČT poslanci (sic!) sedmi politických stran ve Sněmovně uzná, že se zmýlil, když prosazením nominace bezcharakterní a fanatické ženské napomohl bezprecedentním útokům na nezávislost České televize. Že zalituje, že dopustil štvanici na generálního ředitele ČT, na tváře zpravodajství a publicistiky, na veřejnoprávní kritickou žurnalistiku. Že ho zamrzí, že nečinně přihlížel prolhanosti a nenávisti, převlečené za okázalé křesťanství a rádoby dívčí zbožnost. Že se omluví za selhání, ješitnost a nepokoru, s jakými se za Lipovskou bral proti svým bratrům v Kristu: Janu Graubnerovi, Tomáši Holubovi, Tomáši Halíkovi a mnoha dalším. Že vzkáže nám, koncesionářům: ‚Byla to chyba. Prostě omyl. Promiňte...‘ Čas vypršel a lhůta prošla. Omluva, natož lítost, nikde,“ kroutil hlavou Šarapatka.

Bývalý radní konstatoval, že na nepřijatelné chování Hany Lipovské upozorňoval opravdu velmi dlouho a prý svým počínáním položil základy pro to, co se stalo tento pátek. Šarapatka konstatoval, že díky rozhodnutí poslanců, jako jsou Marian Jurečka, Vlastimil Válek, Zbyněk Stanjura nebo Radek Holomčík, se podařilo uchovat nezávislost České televize.

Otázkou podle Šarapatky zůstává, jak dlouho ještě zůstane ČT nezávislou institucí a zda ji příští vláda nepromění ve státní hlásnou troubu vlády, jak se to stalo např. v Polsku.

Šarapatka o Lipovské a kardinálu Dukovi

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec s dramatickým výrazem: Podle informací Otázek Zeman s ošetřovatelkou trénoval podpis

13:47 Moravec s dramatickým výrazem: Podle informací Otázek Zeman s ošetřovatelkou trénoval podpis

V první hodině Otázek Václava Moravce se sešli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a dnes již býval…