Po pořadu v ČT se Karla Šlechtová přesunula jinam. A bylo to zlé, občané vyjádřili svůj názor

08.08.2018 10:40

Bývalá ministryně obrany na svém facebooku lákala své fanoušky ke sledování Událostí, komentářů, kam šla komentovat naše zahraniční mise. Na sociální síti se ale příliš pochopení nedočkala.

Po pořadu v ČT se Karla Šlechtová přesunula jinam. A bylo to zlé, občané vyjádřili svůj názor
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Karla Šlechtová
reklama

„Dnes večer po 22. hodině budu hostem v Událostech, komentářích k tématu zahraničních misí, mému působení na Ministerstvu obrany a zítra se zúčastním pietního aktu při příletu našich vojáků z Afghánistánu,“ napsala bývalá ministryně.

Anketa

Chcete, aby Jiří Paroubek zasedl v Senátu?

44%
56%
hlasovalo: 8771 lidí

A přišla jí rázná odpověď od advokátky Miroslavy Hustákové: „Však nesete spoluvinu za jejich smrt.“ Připomněla, že když bojoval v Afghánistánu SSSR, my jsme tam naše kluky na smrt neposílali, ačkoliv jsme tak jako s USA byli spojenci v rámci Varšavské smlouvy.

„Vy juesej vlezdoprdelkové se klidně účastníte afghánské blamáže, která tam trvá 17 let. Je opravdu smutné konstatovat, že Milouš Jakeš nemá na rukou krev za posílání vojáků do ciziny na zcela zbytečné mise, a vy ano,“ dodala advokátka. A uzavřela, že NATO nedokázalo za sedmnáct let porazit Tálibán, i když ten nemá jediné vojenské letadlo, takže opravdu má být Šlechtová na co pyšná.

Na námitky jiných diskutujících, že by měla přemýšlet, než něco napíše, se Hustáková rozjela ještě více. Ani bolševický ministr obrany Martin Dzúr, totální moskevský řiťolez, se podle ní nevyrovná fanatismu Karly Šlechtové. „Takové nadšení z misí neměla ani zpěvačka Parkanová,“ dodala.

Přidala se k ní jiná diskutující, která se podivila tomu, kde exministryně nabrala takové sebevědomí. Na to už reagovala sama Šlechtová. „Že vám dvěma, dámy, není trapné v této chvíli se zabývat mým sebevědomím,“ napsala a optala se obou, proč vůbec chodí na její facebook. „Tak kandidujte, vyhrajte jeden kraj jako já a staňte se ministryní a ukažte nám to. Myslím, že se všichni pobavíme,“ těší se.

Jedna z jejích oponentek ministryni odepsala, že zjevně moc dobře ví, co zavinila, když reaguje takto.

A druhá diskutující, doktorka Hustáková, odpověděla: „Já jsem slušný člověk, tedy bych to, co jste dělala vy, dělat nemohla. Nesnášela jsem svazácké řiťolezy, co mne marně nutili lézt do zadku Moskvě, a totéž se týká vás, co lezete do zadku USA.“ Exministryni pak sdělila, že v ní není ani kus vlastenectví a přidala názor, že Šlechtová se předvedla jako „nána“ už v kauze Novičok.

Tam prý Šlechtová byla jednoznačně nabrífovaná, že za otravu může Rusko, a dělala vše pro to, aby to dokázala. Přitom neměla problém tvrdit, že máme chemické vojsko, ale nemáme jedy, na kterých by se mohlo učit.

„Je dobře, že vás odvolali, byla jste trapná a ten pes na pomníku všechno jen symbolizuje,“ přisadila advokátka. Tří padlých vojáků je jí líto, ale vnímá to tak, že mladí chlapci vidí v zahraniční misi dobrý výdělek a jejich rodinám pak zbudou oči pro pláč.

„Nemáte tušení, o čem mluvíte. Anebo jste hloupý troll,“ odepsala Hustákové Karla Šlechtová.

Další přestřelka se rozpoutala pod komentářem, v němž jedna diskutující chválila Karlu Šlechtovou, že se zajímala o vojáky, zatímco současného ministra Metnara ještě neviděli. Šlechtová poděkovala a ujistila, že o vojáky jí vždy šlo na prvním místě.

„Madam Šlechtová alespoň nelžete. Kdyby Vám šlo o skutečné problémy vojáků a ne jenom o Vaše zviditelnění, chovala byste se a jednala jinak,“ přišla odpověď. Její autor, podle Facebooku příslušník českého letectva, vyjádřil názor, že Šlechtová důvěru vojáků zcela promarnila, a teď by raději měla mlčet. Šlechtová se rozhořčeně ozvala s dotazem, zda diskutující už za dva měsíce viděl na své posádce ministra Metnara. „Vojáci nemají ponožky ani maskáče, já to zadala. Protože mi nejde o kšeft zbrojařů, ale výstroj a vybavení našich vojáků,“ dodala.

Jaké jsou důvody letcova roztrpčení se ukázalo vzápětí, když jí napsal: „Během Vašeho působení v resortu, jsem Vám zaslal několik konkrétních porušení právního řádu, které jste nikterak neřešila, ač máte povinnost jako správní orgán reagovat na podněty a vykonávat kontrolní činnost, dokonce jste neměla ani tolik slušnosti odpovědět.“

Vše ale rozsekl další diskutující, který v reakci na hlavní příspěvek o smrti tří českých vojáků napsal: „Teď se hodí paní Šlechtové i aprobace v pohřebnictví, kdy jako minulá ministryně cíleně pracovala na odstranění papírových rakví ze zákona.“ Šlechtová mu odepsala, že reakce je zcela nevhodná a trapná.

Pak návštěva Karly Šlechtové u Jakuba Železného a Marcely Augustové proběhla; a po ní začalo další kolo debaty.

Jedna z diskutujících se vysmívala, že Šlechtová se raději vymlouvá na bezpečnostní prověrku, aby nemusela odpovídat. A dodala, že vojáci si nejspíš dávali dobrý pozor, co jí jako ministryni řeknou, protože věděli, že Šlechtová všechno vykecá na sociálních sítích. „Ježíši, vy jste ubohá,“ odpověděla exministryně.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…