Po „totálním magorovi“ Babišovi přišly ovce a kuřátka. A také zděšení: Oni snad nepřijdou k rozumu, vládě hrozí rozpad

13.10.2015 8:05

Oni snad nepřijdou k rozumu, povzdechl si Ondřej Neff v úterním úvodníku svého webu Neviditelný pes. Komentoval v něm politické dění posledních dní, konkrétně nejnovější koaliční roztržku mezi Andrejem Babišem a některými čelnými lidovci. A přisadil si i senátor Ivo Valenta, kterému Andrej Babiš vyčítal, že má poslance zlobbované jako ovce.

Po „totálním magorovi“ Babišovi přišly ovce a kuřátka. A také zděšení: Oni snad nepřijdou k rozumu, vládě hrozí rozpad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka s místopředsedou vlády Pavlem Bělobrádkem chvátají na zasedání vlády

Fotogalerie: - Čekání na Sobotku

Začátek jednání vlády se protáhl asi o dvacet minu...
Mluvčí vlády Martin Ayrer
Ministr životního prostředí Richard Brabec
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek
Začátek jednání vlády se protáhl asi o dvacet minu...
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřin...

Anketa

Ohrožuje Andrej Babiš českou demokracii?

44%
56%
hlasovalo: 5840 lidí

„Borec z takzvaně vrcholné politiky vyleze před kamery a mikrofony a napadne jiné borce z takzvaně vrcholné politiky a prohlásí něco, co může, a taky nemusí být pravda, a hlavně, on to nemůže dokázat. Načež napadení borci se taky postaví před mikrofony a kamery a dopouštějí se výroků a tomu všemu se u nás říká vrcholná politika,“ popisuje Neff znechuceně. Reagoval tak na poslední přestřelky ve vládní koalici, kde mimo jiné zazněla i slova, že Andrej Babiš je „totální magor“.

Velký problém je to podle něj zejména u Andreje Babiše, protože ten sliboval, že tohle dělat nebude. Neff připomněl jeho slogan o státu-firmě a slibech účelného jednání bez vedlejších zájmů, který posměváčkové vykládali tak, že Babiš chce jako velký šéf postavit národ do haptáku. „No a vida, čas běží, účelné jednání s ohledem na jasně vymezené cíle se vytratilo – a místo toho jsou snahy postavit stát do haptáku a vzít ho na befel,“ dodává k tomu komentátor.

Jako by prý politici byli nepoučitelní. Další příklad, na kterém to Neff dokazuje, je senátor Ivo Valenta, který podle něj projevil neuvěřitelnou hloupost, když lezl na balkón ve sněmovně zrovna v době, kdy poslanci projednávali zákon o hazardu, což je jeho byznys. „To je čin tak pochybný, jako když si Babiš koupil noviny. Ani jednomu, ani druhému to není k užitku a je to snadno zneužitelné a obratitelné proti němu samotnému,“ dodává Ondřej Neff.

Výsledkem tohoto politikaření podle něj je, že vláda, která měla našlápnuto stát se po „listopadu“ tou nejúspěšnější, začíná mít trhliny. „Její rozpad je daleko méně nepravděpodobný, než byl dejme tomu před čtvrt rokem,“ prorokuje šéfredaktor.

K tomu, jak to chodí v politice, se neortodoxně vyjádřil i samotný senátor Valenta na svém Facebooku. Reagoval na poznámku ministra Babiše, že ze sněmovního balkónu „sledoval své zlobbované ovce“, která jej prý pobavila. „Na valašských loukách občas ovečky pozoruji spolu s svými dětmi. Je to velmi příjemná relaxace,“ připouští.

Má však prý osobní zkušenost, že tato zvířata jsou pro lobbing příliš nepoddajná, takže žádným výcvikem tohoto druhu neprocházejí. „Možná je však podobné školení dnes již běžným standardem u kuřat z Babišova Agrofertu,“ dodal senátor a přidal ke svému včerejšímu širšímu vyjádření obrázek dvou debatujících opeřenců ze slavné „předvolební“ reklamy na vodňanskou drůbež.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

15:35 Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

V první hodině Otázek Václava Moravce v České televizi se utkali první místopředseda hnutí ANO a pos…