Pobodaná Češka v Egyptě. Podle velvyslankyně je mimo ohrožení života

14.07.2017 18:35

Ke zranění 36leté Češky mělo dojít podle agentury Reuters při útoku mladíka s nožem v egyptském letovisku Hurghada. Při činu byly ubodány dvě Němky a zraněni další turisté. Původní informace hovořily o zabitých Ukrajinkách.

Pobodaná Češka v Egyptě. Podle velvyslankyně je mimo ohrožení života
Foto: 4ever.sk
Popisek: Egypt, ilustrační foto

Útočník, který zřejmě připlaval na hotelovou pláž z nedaleké veřejné pláže, byl následně zadržen. Motiv činu zatím jasný není.

Zranění jedné Češky již ministerstvo zahraničních věcí potvrdilo, a to na základě informací egyptských úřadů. Žena má podle všeho lehce zraněnou nohu, je mimo ohrožení života. Uvedla to česká velvyslankyně v Egyptě Veronika Kuchyňová Šmigolová v Událostech České televize. Jeden z diplomatů české ambasády v Káhiře by zraněnou Češku měl v nejbližších hodinách navštívit v nemocnici. Češka je klientkou cestovní kanceláře Pantour.

Bezpečnostní opatření pro turisty se podle Šmigolové v tuto chvíli nemění. „Všechno musíme zanalyzovat, nebo spíše počkat na výsledky vyšetřování, protože se objevily také informace, že nešlo v tuto chvíli o teroristický útok, že šlo o spor v potápěčském centru,“ uvedla.

Původně mluvčí ministerstva Michaela Lagronová ubezpečovala, že v současné době nejsou žádné zprávy o tom, že by byli zraněni nějací čeští turisté. Jak pak dodala, žena ležící v nemocnici měla kompletně arabské jméno včetně křestního. „Z toho nemůžeme nic moc usuzovat,“ uvedla pro server iDnes.cz.

Poblíž incidentu byli ubytováni klienti české cestovní kanceláře Blue Style. Ti by podle všeho měli být v pořádku. 

Původní text ZDE.

Kromě dvou zabitých Němek byly zraněny zřejmě tři osoby ze Srbska a jeden Polák či Rus, hovořilo se však i o arménském občanovi. Všichni byli zasaženi do obličeje, krku a nohou, následně převezeni do místních nemocnic. Německé ministerstvo zahraničí podle agentury DPA však oznámilo, že zatím nemá potvrzeno, že o život přišli němečtí občané. Zdroje o zraněných se rozcházejí, některé hovoří o tom, že zraněny byly pouze ženy.

V Egyptě navíc dnes nejde o ojedinělý útok, zřejmě islamističtí radikálové krátce předtím zastřelili v Gíze pět egyptských policistů na kontrolním stanovišti. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

10:33 Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

Velkým problémem sankcí, které byly a budou uvaleny na Rusko v důsledku jeho agrese na Ukrajině, je …