Poche dostal další úder. Tentokrát od komunistů

16.06.2018 11:52

Vlivný politik sociální demokrat Miroslav Poche se měl podle stranických plánů stát příštím českým ministrem zahraničí. Dokud se do toho nevložil prezident Miloš Zeman. Ten Pocheho odmítá jako „sluníčkáře“. Teď zasadili Pochemu ránu i komunisté.

Poche dostal další úder. Tentokrát od komunistů
Foto: Vít Hassan
Popisek: Prezident Zeman na sjezdu KSČM v Nymburku

Podle informací deníku Právo už není prezident Zeman jediným poltickým hráčem, který odmítá vstup europoslance sociální demokracie Miroslava Pocheho do vlády. Teď už ho odmítají i komunisté. „Miroslav Poche nezaručuje nezávislou zahraniční politiku ČR, jak si představujeme. Jeho hlasování o kvótách je pro naše členy absolutně nepřijatelné,“ uvedl předseda komunistů Vojtěch Filip.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Teď už tedy Pocheho ministerské angažmá naráží nejen u Hradu, ale také v centrále komunistů. Europoslancovo nejmenování ministrem si KSČM klade jako osmou podmínku. Mezi další požadavky KSČM patří zdanění církevních restitucí, ochrana nerostného bohatství České republiky, růst minimální mzdy, růst důchodů a kvalitní zdravotní péče dostupná pro všechny bez spoluúčasti pacientů.

„Požadavek je na to, aby ty věci, které jsou součástí našich programových priorit, byly předloženy nejpozději šest měsíců před skončením volebního období, aby se stihl celý legislativní proces,“ uvedl Filip. „Případná vratka Senátu a vrácení zákona prezidentem, to u nás šest měsíců trvá,“ připomněl.

Poslanci KSČM trvají na tom, že zůstanou opoziční stranou, ale na rozdíl od předchozích volebních období se chtějí postarat o to, aby jejich legislativní návrhy nekončily pod stolem. Chtějí, aby byly řádně projednány. A aby komunisté ukázali, že zůstávají opoziční stranou, dopředu avizují, že menšinovou vládu ANO a ČSSD nebudou podporovat v řadě zahraničněpolitických otázek, především v těch, které souvisí s naším členstvím v NATO. Tam si podle Filipa bude muset vláda najít podporu jinde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejsou zváni! Okamura vyhnal štáb ČT, lidé se přidali a pískali. Velké dusno

8:18 Nejsou zváni! Okamura vyhnal štáb ČT, lidé se přidali a pískali. Velké dusno

Konfliktem s pracovníky České televize skončil další předvolební jarmark SPD. Novináři si zblízka na…