Pochod ukrajinských matek v Brně upozornil na dětské oběti války

04.06.2022 18:58 | Zprávy

Asi 200 především ukrajinských žen a dětí se dnes odpoledne v centru Brna zúčastnilo pochodu matek. Akcí chtěli organizátoři upozornit na dětské oběti války na Ukrajině. Několikrát zazněla ukrajinská hymna, zpívaly se ukrajinské písničky. Válka pokračuje, nesmíme na to zapomenout, řekla ČTK jedna z organizátorek Ilnara Dudašová. Na Ukrajinu na konci února zaútočilo Rusko, mezi oběťmi jsou právě i děti.

Pochod ukrajinských matek v Brně upozornil na dětské oběti války
Foto: Repro Youtube
Popisek: Postupující ruské jednotky

Účastníci akce se sešli na Dominikánském náměstí, vidět byly ukrajinské vlajky i modro-žluté oblečení či anglicky psaný nápis "Zastavte zabíjení našich dětí". Poklidný pochod prošel přes Zámečnickou ulici, náměstí Svobody přes Joštovu a Českou a zpět na náměstí Svobody a Dominikánské náměstí. „Je hned několik důvodů, proč to pořádáme. Válka pokračuje a my chceme, aby se pořád pamatovalo na to, že stejně jako na začátku, tak i nyní bere spoustu životů, a to i našich dětí,“ řekla Dudašová.

Podporu Ukrajině a účastníkům akce na místě vyjádřila i primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). „Jsem také matka, mám dvě děti a dovedu si představit, co vy teď prožíváte, jaký strach máte o své muže, o svoji rodinu, o svůj domov, o svoji zem. Moc bych si přála, aby ta hrůza, která teď probíhá ve vaší zemi, co nejdříve skončila, aby vy všichni, kteří jste přišli do Česka hledat ochranu, abyste se mohli vrátit zpět do svých domovů,“ uvedla v proslovu k účastníkům Vaňková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

16:30 „Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

Eva Holubová se po nějaké době opět proslavila na sociální síti. Dělá „babičkovský idol“ pro řetězec…