Pochod v Přerově je odvolaný, radikálů přišlo jen kolem 50

21.09.2013 17:15

Demonstrace pravicových extremistů v Přerově byla zhruba po 40 minutách ukončena, ohlášený pochod městem se nekonal. Radikálů se na náměstí T. G. Masaryka sešlo asi jen 50. Druhého shromáždění proti neonacismu na náměstí Fr. Rasche se naopak zúčastnila zhruba stovka osob, z toho kolem 80 byli přerovští Romové.

Pochod v Přerově je odvolaný, radikálů přišlo jen kolem 50
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod proti Romům
reklama

Nebyl narušen pořádek a policie ani nezajistila žádné zbraně. "Celé bezpečnostní opatření probíhá v klidném režimu bez jakéhokoliv zásahu policie," uvedla mluvčí Michaela Sedláčková.

Policie kvůli shromáždění do Přerova povolala stovky mužů včetně pořádkových jednotek, dopravních hlídek, kriminalistů, antikonfliktního týmu, jízdní policie i vrtulníku. Policisté očekávali, že na akci pravicových radikálů přijde až 300 účastníků a na druhé shromáždění až 200 lidí. "Nemáme křišťálovou kouli, nemohli jsme situaci podcenit," doplnila Sedláčková.

Organizátoři shromáždění na náměstí T. G. Masaryka svou akci nazvali "Protest proti kriminalitě, porušování zákonů ze strany policie a za práva všech slušných občanů této země". Po proslovu se měli účastníci vydat na pochod, jehož trasa vedla i kolem romských lokalit.

Organizátoři chtěli původně projít centrem menšinové komunity v ulicích Kojetínská a Škodova, zhatila jim to ale oprava komunikací. Pochod magistrátu nahlásil Pavel Matějný, bývalý exponent Dělnické strany a nyní funkcionář nového uskupení Čeští lvi.

Druhé shromáždění svolal občan Přerova jako "Protest proti neonacismu a za soužití bez násilí". Uskutečnilo se na náměstí Fr. Rasche. Účastníci vyslechli proslovy, akci doprovázela i hudební produkce. Policisté dohlíželi na příjezd účastníků a také hlídají, aby se obě skupiny demonstrantů nedostaly k sobě, což hrozilo zejména při nakonec neuskutečněném pochodu radikálů městem. Policisté budou v pohotovosti až do večerních hodin. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadávky Nohavicovi: Úder zpět. A nové info

6:34 Nadávky Nohavicovi: Úder zpět. A nové info

ANKETA „Myslím, že zmrd je spíše Matěj Hollan,“ říká hudebník Petr Štěpánek v reakci na slova, která…