Pod Žaludou se kýve židle. Ministr už prý hledá jeho nástupce

03.11.2011 9:21

Ministr dopravy prý hledá nového šéfa Českých drah. Toho stávajícího, Petra Žaludu, prý hodlá co nevidět vyměnit. A to ačkoli o tom zatím ministr nechce mluvit a Žaluda zase nic neví.

Pod Žaludou se kýve židle. Ministr už prý hledá jeho nástupce
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Petr Žaluda

"Je pravda, že na jednání dozorčí rady se personální záležitosti probírat budou. Nicméně v tuto chvíli skutečně nehodlám komentovat podrobnosti," řekl ministr Dobeš Hospodářským novinám. Dozorčí rada ČD má zasednout ve středu 9. listopadu.

Dobeš prý už začal jednat s někdejším ředitelem vítkovických železáren Vladimírem Bailem. "Nabídku na post šéfa ČD jsem od ministra dopravy dostal, jednáme o detailech," potvrdil to Bail. Ve hře je i varianta, že by se do čela Českých drah dostal exministr dopravy Radek Šmerda.

Sám Žaluda o své výměně neví. "Je to pro mě nová informace," přiznal. Nic o tom oficiálně neví ani premiér Petr Nečas, s nímž o podobně zásadních změnách musí ministr jednat.

Konec Žaludy je pravděpodobně spjat s aférou kolem bývalého šéfa ČEZu Martina Romana, který měl vazby na vedení plzeňské Škody, a ta získala od drah řadu miliardových zakázek bez soutěže. Nepřidá mu zřejmě ani přátelství s podnikatelem Romanem Janouškem a lidmi z okruhu Mirka Topolánka a Marka Dalíka.

Čtěte:

Jančura: Žaluda z ČD lže a Roman je napojený na Škodu Plzeň. To ví každý

Šéf ČD se případného vyhazovu bát nemusí. Pomůže mu zlatý padák

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …