Pod koaliční dohodou chybí jeden podpis, zřejmě poslance KDU-ČSL

21. 1. 2014 22:16

Pod koaliční dohodou chybí poslední podpis poslance koalice ČSSD, ANO a lidovců. Poslanec ČSSD Jeroným Tejc České televizi řekl, že smlouvu podepsali všichni zástupci sociální demokracie a chybí již jen jediný podpis. Podle neoficiálních informací jde o zástupce KDU-ČSL. Do dneška chtěla mít koalice pod smlouvou všech 111 podpisů. Ještě do odpoledne přitom dohodu nepodepsalo ani několik sociálních demokratů, do večera ale dokument podepsali.

Pod koaliční dohodou chybí jeden podpis, zřejmě poslance KDU-ČSL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Reklamní kampaň KDU-ČSL
reklama

„Chybí podpis jednoho poslance jiné koaliční strany, nikoliv sociálního demokrata. To jméno neznám, ale není to sociální demokrat," řekl ČT Tejc.

Chybějící podpis je zřejmě lidovecký. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek odpoledne novinářům řekl, že ještě ráno jeden chyběl. Šéf klubu Marian Jurečka pak novinářům potvrdil, že dohodu zatím nepodepsal jejich poslanec Vít Kaňkovský.

„Já jsem s ním dnes hovořil, probírali jsme nějaké záležitosti, které mu vadí. Během dnešního dne mi dá vědět, jak se rozhodne," uvedl Jurečka. Podle Jurečky více lidoveckých poslanců mělo výhrady, týkaly se například programu v oblasti zdravotnictví. Na klubu se poslanci podle Jurečky dohodli, že připomínky budou zohledněny v programovém prohlášení vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…