Podělá se to. To už nejde. Jan Kraus odepsal dnešní svět

10.06.2021 9:42

Moderátora Jana Krause v minulém díle jeho show fascinovalo, jak zaměstnanci firmy Apple v USA odmítli vrátit se do práce. Protože neměli dobrý „pocit“. A Krausovi připadá, že dnes už všechno záleží na pocitech. Když se studenti necítí na hodině dobře, profesor s tím musí něco dělat. „Nejdůležitější je, když máte pocit, že je něco pravda, tak je to pravda. A ten druhej ať drží hubu,“ řekl Kraus ve své show. Má svůj pocit: „Já mám pocit, že se to brzy podělá, že to takhle dál nepůjde.“

Podělá se to. To už nejde. Jan Kraus odepsal dnešní svět
Foto: Repro Youtube
Popisek: Moderátor Show Jana Krause

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
84%
hlasovalo: 16063 lidí
Kraus se přiznal, že s obavami sleduje dění okolo tzv. verze delta, dříve známé jako indická mutace koronaviru, ale stále doufá, že z nejhoršího jsme ohledně šíření nemoci venku. Ale také sledoval, jak technologický gigant Apple vyzval zaměstnance, aby se alespoň na tři dny vrátili do práce. Ale zaměstnancům se nechce se do kanceláří vracet.

„Napsali takový dopis, o kterém říkají, že se nemá chápat jako petice, ale že se tak může chápat, že to je věc toho, kdo to dostane. A že se jim zaprvé zpátky nechce, protože mají pocit, že když chodili do práce, tak nebyli často dobře vyslyšeni, dokonce že byli často ignorováni a teď se cítí nepoměrně líp a že je to lepší i pro ekologii, když nebudou nikam jezdit. A taky pro diverzitu neboli pestrost, že se asi můžou scházet mezi sebou,“ vyprávěl moderátor.

Podotkl, že zaměstnanec Applu bere mediánově 150 tisíc–160 tisíc dolarů ročně (cca 3 350 000 Kč). Což je i na USA slušný plat. „Ale do práce už ne, ani na ty tři dny v týdnu,“ rýpl si. I ostatní firmy mají takové problémy a řešení jsou různá, některé skutečně nechávají zaměstnance pracovat z domova.

„Ale je tam důležitý ten pocit. Pocit se stává ústředním motivem rozhodování. Protože když nemají studenti dobrý pocit při přednášce, je to problém profesora. Jeho starost je, aby ti studenti měli dobrý pocit. Váš pocit určuje vaši sexuální orientaci, ne vaše fyziognomická výbava, ale pocit. A všechno stojí na pocitu,“ všímal si moderátor.

„A nejdůležitější je, když máte pocit, že je něco pravda, tak je to pravda. A ten druhej ať drží hubu. A já mám pocit, že se to brzy podělá, že to takhle dál nepůjde,“ shrnul své pocity Jan Kraus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…