Podívejte se, co se děje na Klinice

1. 6. 2016 10:54

Autonomní sociální centrum Klinika by mělo opustit objekt na pražském Žižkově, odkud se je úřady již několikrát pokoušely vystěhovat. „Klinikáři“ se vždy vrátili zpět a nyní bez obav plánují v Jeseniově ulici další program. Třeba prý v budově uklidí, aby nepřihrávali svým odpůrcům laciné body v podobě fotografií tamního nepořádku, které se šíří internetem.

Podívejte se, co se děje na Klinice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Solidární pochod za zachování centra Klinika, kterému Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových odmítl prodloužit smlouvu

Hlavní činnosti komunitního centra je však kulturní vyžití, proto i facebookovému profilu dominují pozvánky na nejrůznější umělecké počiny. Například divadelní představení herečky Simony Babčákové a její skupiny NO A. „Volná improvizační jízda skupiny herců a hudebníků z Laboratoře Simony Babčákové. Kostýmovaná improvizovaná inscenace vznikne přímo před vašima očima a vy se stanete svědky vzniku a zániku třeskutě vtipného dramatu během jednoho večera v site specific atmosféře asc Klinika,“ píše se o představení.

Nejen zábavou je však živ „klinikář“. Protože prý objekt utrpěl těžké šrámy řáděním policie, která dvakrát kvůli ohlášenému bombovému útoku objekt vyklidila, musí jej teď jeho obyvatelé opravovat. „Poslední dobou se jely na Klinice docela bomby a zůstal nám tu mj. i následkem "pomáhání a chránění" od ochranných sborů trochu nepořádek,“ píše se na Facebooku. Důsledkem řádění „pomocníků a ochránců“ jsou prý i fotografie, které pořídil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který ale nepořádek přičetl obyvatelům Kliniky. Ti naopak nyní vše opravují. „Dnes přišla na řadu oprava elektrických rozvodů naším kamarádem, certifikovaným elektrikářem. Neflákáme se, spravujeme,“ pochlubili se.

Klinika, jak ji zaznamenal ÚZSVM: