Podle Jana Čulíka už je islamofobní a protiuprchlická i ČT

29.07.2017 13:16

Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík se pustil do České televize. Je prý protiuprchlická, islamofobní a šíří propagandu, když v souvislosti s útokem Ahmada A. v Hamburku ukazuje záběry člunů plných uprchlíků.

Podle Jana Čulíka už je islamofobní a protiuprchlická i ČT
Foto: Repro foto Debatní klub
Popisek: Jan Čulík
reklama

Zatímco německá média se zatím drží zpátky, protože nemají dost informací, Česká televize už podle Jana Čulíka hlásá, že útočník byl islamista a podle všeho spáchal teroristický čin.

„Moderátor ČT: Útočník v Hamburku křičel islamistické (sic!!) heslo Allahu Akbar. Pak Česká televize pustila záběry uprchlíků na člunech, pod nimi titulek ČT: ‚Útok nožem v Hamburku‘,“ zlobí se Čulík.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: z Britských listů, Repro vysílání ČT24

Zahraniční média přitom tvrdí. že ani nevědí, jaké občanství měl útočník, ví se jen, že se narodil ve Spojených arabských emirátech a je mu dvacet šest let. Po tom, proč Ahmed udělal to, co udělal, to jest, proč se vrhnul na  nakupující spoluobčany v jednom z obchodů s nožem v ruce, policie pátrá. Ahmed jednoho muže zabil a několik dalších zranil. Němečtí vyšetřovatelé si v tuto chvíli nejsou jistí, zda šlo o teroristický útok. Muž žil v ubytovně pro uprchlíky.

Celý článek naleznete zde

Ale Česká televize to podle Čulíka vidí jinak. Není se prý co divit, když víme, jak česká média informují o Romech.  

„Rasismus je konstruování kolektivní viny pro uměle zkonstruovanou ‚vinnou‘ a odlidštěnou etnickou či náboženskou skupinu, přestože kritizovaný čin je aktem jednotlivce. Mnozí Češi to dělají už léta Romům, proč to dnes nedělat i uprchlíkům, že? Ovšem, že se na tom podílí údajně veřejnoprávní Česká televize, to je naprosto ostudné. Další důkaz propadu České republiky do uměle vyvolávané nenávisti a strachu,“ napsal Jan Čulík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…