Podle publicisty bychom měli Rusům říct, že Temelín stavět nebudou. Lepší čas už prý nebude

16.03.2014 8:24

Česká vláda by měla vyhlásit vítězem tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín buď americkou firmu Westinghouse, nebo by měla být soutěž ukončena bez vybrání vítězné společnosti. O tomto názoru publicisty Jana Zieglera informoval server Prvnízprávy.cz.

Podle publicisty bychom měli Rusům říct, že Temelín stavět nebudou. Lepší čas už prý nebude
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín
reklama

Ziegler považuje neustálé zdržování rozhodnutí o tom, kdo dostaví třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Temelín, za kontraproduktivní. Vedení ČEZu a česká vláda prý ale nemají k neustálému oddalování konečného rozhodnutí mnoho pádných důvodů.

„Spíš to vypadá, že se jim do definitivního rozhodnutí prostě nechce. Aktuálně přitom mají v podstatě jenom dvě možnosti. Buď vyhlásí vítězem společnost Westinghouse, která podle předběžného hodnocení tendru jasně vede, nebo mohou soutěž ukončit bez vítěze," uvedl server s odvoláním na publicistův komentář.

Podle Zieglera je v současné situaci lehčí než jindy říci Rusům, zdiskreditovaným kvůli ukrajinské krizi, že neuspěli. „Rusové se navíc sami vyřadili z další varianty, o které se spekuluje. A sice že by dostavbu Temelína realizoval přímo český stát a celé to zafinancuje Rusko. Takto se Moskva dohodla v Maďarsku, ale dovedete si nyní představit podobnou dohodu v Česku? Já těžko," uvedl publicista.

Podle něj žádný normální stát se nyní nemůže chtít dostat pod ještě větší závislost na Kremlu. „V každém případě je však dostavba Temelína prubířským kamenem nové vlády. Na něm se totiž ukáže, zda se její ministři nebojí přijímat odvážná rozhodnutí, nebo jsou silní pouze ústy, ale nikoliv skutky," cituje server závěr článku Jana Zieglera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

4:36 Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

ROZHOVOR Je na místě motivovat lidi přes strach? „Úplné uklidnění bych vlastně nedoporučovala,“ říká…