Podpoříme Zemana, slíbil v rádiu Zavadil za odbory

17.01.2013 18:34

Předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil v Impulsech Václava Moravce jednoznačně prohlásil, že odbory v pondělí podpoří prezidentského kandidáta Miloše Zemana. Karel Schwarzenberg je pro ně nepřijatelný proto, že je členem vlády.

Podpoříme Zemana, slíbil v rádiu Zavadil za odbory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Zavadil
reklama

Zavadil je přesvědčen, že odbory v pondělí jednoznačně podpoří Zemana. „Karel Schwarzenberg je první místopředseda této vlády, se kterou máme velké problémy,“ prohlásil. Podle Zavadila bude ale hlavní odborářskou výzvou to, aby lidé šli k volbám.

Zavadil se odmítl vyjádřit názoru prezidenta Václava Klause, který také podpořil Zemana. Současné hlavě státu vadí, že Schwarzenberg nežil v České republice, Zavadil ale tuto věc jako problém nevidí.

Předseda ČMKOS vysvětlil, co si od Zemana jako případného prezidenta slibuje. „Od Zemana čekám, že bude dost vážně přemýšlet o tom, zda podepíše ten a ten zákon a že bude debatovat s lidmi, se zaměstnanci i zaměstnavateli,“ uvedl odborář. Zavadil si ale protiřečil v tom, že by chtěl, aby Zeman zasahoval do rozhodnutí vlády, což se odborům dříve nelíbilo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …