Podstatné je to, co je pod slupkou člověka, tvrdí potetovaný umělec Franz

2. 8. 2012 16:21

Umělec Vladimír Franz potvrdil, že jeho kandidatura na prezidenta není recese. Řekl to v rozhovoru pro server Novinky.cz. Franz se rozhodl kandidovat také díky facebookovské skupině Vladimír Franz prezidentem. Tetování po celém těle, jeho nejvýraznější znak, nevidí jako problém.

Podstatné je to, co je pod slupkou člověka, tvrdí potetovaný umělec Franz
Foto: archiv V. Franze
Popisek: Prof. JUDr. Vladimír Franz

Podle Franze byla impulzem kandidovat skupina na Facebooku. Před dvěma dny bylo ve skupině kolem čtyř a půl tisíce lidí. Dnes už jich tam je přes devět tisíc. „O kandidaturu bych sám neusiloval a ani dnes se na ni neupínám. Ta podpora je ovšem taková, že ji nemohu ignorovat a vážím si jí,“ řekl Novinkám.cz.

Posuzovat lidi podle slupky? Podstatné je to, co je pod ní

Vyloučil, že by se jednalo o recesi. „Chci věřit, že žiju ve vyspělé společnosti, která lidi neposuzuje podle toho, jak vypadají, ale podle slov, činů a práce, kterou za sebou mají,“ zamyslel se Franz. Nemyslí si, že by ho jeho tvář případně diskvalifikovala při kontaktu s jinými státníky. 

Umělec doufá, že mu iniciativa „Vladimír Franz prezidentem“ pomůže s kampaní na získání padesáti tisíc podpisů pod nominační petici. Podle něj se jedná o mladé lidi zklamané současnou politikou i lidmi, kteří se dosud voličům nabízejí.

Prezident bude vyslancem voličů ve vysoké politice

Franz v rozhovoru pro Novinky.cz souhlasil, že není zatížen politikou, ale také není nezasažen. Poukázal na to, že své postoje se vždy snažil vyjadřovat hlavně pomocí vé tvorby. Teď se bude snažit své názory prezentovat srozumitelně a nešifrovaně.

Prezident by měl podle Franze pojmenovávat jevy, které hýbou společností. Neměl by to být ale populista. „Musí se umět otevřeně postavit i za řešení, která nemusejí být vždy populární. Prezident nemá takové výkonné pravomoci jako premiér a lidé by si to měli uvědomit,“ míní Franz. Hlavu státu také chápe jako vyslance lidí ve vysoké politice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

21:40 Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov se na sociální síti zaměřil na dov…