Podvodný sameťák, do škol se zavádí esesácký duch. Přesně kvůli tomu studenty v roce 1939 popravovali, připomíná zpěvák a senátní kandidát

17. 11. 2018 15:01

17. listopadu v roce 1939 nacisté brutálně zakročili proti vysokoškolským studentům a na základě vyhlášky říšského protektora Konstantina von Neuratha proběhlo uzavření českých vysokých škol. Za jedním z nejvýznamnějších dnů v dějinách České republiky se dnes ohlíží i Pepa Nos, zpěvák a senátní kandidát. Ostře kritizuje, že si lidé tyto udalosti nepřipomínají dostatečně, na rozdil od sametové revoluce. „Podvodný sameťák nahradil důstojnou vzpomínku a uctění památky povražděných studentů,“ píše na svém facebookovém účtu.

Podvodný sameťák, do škol se zavádí esesácký duch. Přesně kvůli tomu studenty v roce 1939 popravovali, připomíná zpěvák a senátní kandidát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pepa Nos

V samém úvodu svého komentáře Nos připomíná, co dramatického se 17. listopadu 1939 odehrálo. Němci tenkrát odvlekli na tisíce studentů do německých vyhlazovacích táborů. Tam jich pak spousty z nich popravili, postříleli a umučili k smrti.

Zdůraznil, že v tento den zavřeli i naše vysoké školy a ve školách nižších stupňů zavedli esesácká a gestapácká pravidla. Dnes zklamaně přihlíží tomu, že se podle jeho slov chodí na náměstí a do ulic akorát předvádět výsměch studentským obětem germánského vyvražďování českého obyvatelstva, povzdechl si ve svém komentáři.

Vadí mu, že si dnes česká společnost připomíná spíše druhou událost, který vypukla o padesát let později 17. listopadu v roce 1989 – sametová revoluce. „Podvodný sameťák, hadrák a plyšák nahradil důstojnou vzpomínku a uctění památky povražděných studentů,“ napsal Nos.

Závěrem konstatoval, že gestapácký a esesácký duch se postupně zavádí nejen ve všech školách a ve všech médiích, ale ve všech vrstvách naší společnosti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

22:36 Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

I tento čtvrtek odhalil prezident Miloš Zeman řadu svých názorů na ta nejaktuálnější témata odehráva…