Podvodný sameťák, do škol se zavádí esesácký duch. Přesně kvůli tomu studenty v roce 1939 popravovali, připomíná zpěvák a senátní kandidát

17.11.2018 15:01

17. listopadu v roce 1939 nacisté brutálně zakročili proti vysokoškolským studentům a na základě vyhlášky říšského protektora Konstantina von Neuratha proběhlo uzavření českých vysokých škol. Za jedním z nejvýznamnějších dnů v dějinách České republiky se dnes ohlíží i Pepa Nos, zpěvák a senátní kandidát. Ostře kritizuje, že si lidé tyto udalosti nepřipomínají dostatečně, na rozdil od sametové revoluce. „Podvodný sameťák nahradil důstojnou vzpomínku a uctění památky povražděných studentů,“ píše na svém facebookovém účtu.

Podvodný sameťák, do škol se zavádí esesácký duch. Přesně kvůli tomu studenty v roce 1939 popravovali, připomíná zpěvák a senátní kandidát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pepa Nos

V samém úvodu svého komentáře Nos připomíná, co dramatického se 17. listopadu 1939 odehrálo. Němci tenkrát odvlekli na tisíce studentů do německých vyhlazovacích táborů. Tam jich pak spousty z nich popravili, postříleli a umučili k smrti.

Zdůraznil, že v tento den zavřeli i naše vysoké školy a ve školách nižších stupňů zavedli esesácká a gestapácká pravidla. Dnes zklamaně přihlíží tomu, že se podle jeho slov chodí na náměstí a do ulic akorát předvádět výsměch studentským obětem germánského vyvražďování českého obyvatelstva, povzdechl si ve svém komentáři.

Vadí mu, že si dnes česká společnost připomíná spíše druhou událost, který vypukla o padesát let později 17. listopadu v roce 1989 – sametová revoluce. „Podvodný sameťák, hadrák a plyšák nahradil důstojnou vzpomínku a uctění památky povražděných studentů,“ napsal Nos.

Závěrem konstatoval, že gestapácký a esesácký duch se postupně zavádí nejen ve všech školách a ve všech médiích, ale ve všech vrstvách naší společnosti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …