Pohádkový plat šéfa Českých drah. Odměny si ale musí zasloužit

08.09.2013 22:20

Podle informací České televize mohou odměny nového generálního ředitele Českých drah Dalibora Zeleného vyšplhat měsíčně až na 150 tisíc korun. Připočteno k základnímu platu, který je ve výši čtvrt milionu korun, by si nový šéf drah mohl každý měsíc přijít celkem na 400 tisíc korun.

Pohádkový plat šéfa Českých drah. Odměny si ale musí zasloužit
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Předchůdce Zeleného Petr Žaluda měl přitom základní plat ve výši půl milionu korun. Snížení platu generálního ředitele ČD byl požadavek ministra dopravy v demisi Zdeňka Žáka. Na druhou stranu Žaluda, kterého nechal ministr odvolat kvůli hospodaření drah, si ke svému základnímu platu nikdy nenechal odměny vyplatit.

Odměny za dobrou práci

Aby měl nový šéf Zelený na odměny nárok, musí splnit hned několik kritérií. České dráhy musí snížit svou zadluženost, musí být vyřešen nákup nových souprav RailJet, další modernizace vozového parku a musí se snížit náklady generálního ředitelství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO V německém parlamentu se citovala slova Miloše Zemana o zemi řízené idioty. Levá strana sálu křičela, bučela a pískala...

12:25 VIDEO V německém parlamentu se citovala slova Miloše Zemana o zemi řízené idioty. Levá strana sálu křičela, bučela a pískala...

Advokátku Kláru Samkovou zaujal projev poslankyně německého parlamentu Alice Weidel (Alternativa pro…