Pokleknout?! Doktor Macek: Najde se politik, který řekne to, co Orbán, ať mám koho volit?

11.06.2021 21:52

Politický komentátor a někdejší poslanec Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách vyjádřil mimo jiné ke koronaviru, ale i třeba k maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi.

Pokleknout?! Doktor Macek: Najde se politik, který řekne to, co Orbán, ať mám koho volit?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

„Bývalá hygienička Eva Trávníčková: Epidemii koronaviru vyhlásili politikové, nikoliv hygienici. Také nemohli, neboť ze zákona existuje tzv. hygienický práh, při jehož dosáhnutí a překročení se vyhlašuje epidemie. A ten činí 1600 veškerých respiračních onemocnění na 100 tisíc obyvatel v posledních sedmi dnech, tedy 160 tisíc na 10 milionů obyvatel Česka. Jenže jak při vyhlášení prvního výjimečného stavu, tak při vyhlášení druhého, nebylo toto číslo naplněno ani ze čtvrtiny,“ poznamenal Macek. „To jen, abychom se nadále nevymlouvali na to, že za to či ono může epidemie koronaviru. Nikoliv, mohou za to ti politikové a ‚experti‘, kteří koronavirus využili a zneužili k vybuzení strachu a hysterie a ke svým nekalým cílům a kšeftům,“ dodal.

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
84%
hlasovalo: 16032 lidí
Ve své další glose si všiml i situace v Maďarsku. „Maďarský premiér Viktor Orbán odmítá zvyk, že hráči před fotbalovým utkáním pokleknou na znak solidarity s oběťmi rasové nerovnosti. ‚Já s tím nesouhlasím. Na sportovištích to nemá místo,‘ řekl Orbán na čtvrteční tiskové konferenci,“ zmiňuje Macek.

Podobná gesta podle předsedy maďarské vlády souvisí s historií a kulturou daného národa. „ ‚My v Maďarsku klekáme před Bohem, před svou zemí a před láskou, kterou žádáme o ruku. My od našich sportovců v národním dresu nečekáme, aby poklekli, ale aby bojovali, vítězili, a pokud se to nepovede, aby umírali vestoje,‘ dodal Orbán,“ citoval dále Macek.

„Podle maďarského premiéra je zmíněné pokleknutí maďarské kultuře zcela cizí. ‚Pokleknutí vymyslely bývalé otrokářské země, ale Maďarsko mezi ně nikdy nepatřilo,‘ zdůraznil Orbán. ‚Pokud jste hostem v naší zemi, pak musíte chápat její kulturu a neprovokovat hostitele. Politika nemá ve sportu místo,‘ dodal,“ všiml si Macek a podotkl: „Nenajde se v české kotlině, moravských úvalech a zbytku Slezska politik, který by pronesl podobná slova, abych měl na podzim koho volit?“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…