Poklonkuje a podlézá Babišovi, udeřil mladý komunista na poslance Komárka

13.01.2014 11:21

Mladý komunista Petr Cvalín reaguje ve svém příspěvku na serveru ParlamentníListy.cz na rozhovor poslance hnutí ANO Martina Komárka, který byl hostem Pressklubu rozhlasové stanice Frekvence 1. Cvalín Komárka bez servítků kritizuje a pochybuje o jeho morální hodnotě.

Poklonkuje a podlézá Babišovi, udeřil mladý komunista na poslance Komárka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek
reklama

Bývalý novinář, syn Valtra Komárka a nynější poslanec hnutí ANO Martin Komárek v rozhovoru pro pořad Pressklub hovořil o svém neutuchajícím nadšení z práce zákonodárce a zmínil také svoji komunistickou minulost, za kterou se již veřejně kál.

Projevil také shovívavost vůči místopředsedovi sociální demokracie Milanu Chovanci. "V politice je podraz pracovním nástrojem, a to se prostě dělá, začalo to dříve," uvedl na adresu "pučistů" kolem jihomoravského hejtmana Michala Haška, kteří se pokusili sesadit z čela ČSSD Bohuslava Sobotku.

Že je podraz pracovním nástrojem politiky, prý věděl už dříve, proto ho na práci poslance zatím nic nepřekvapilo ani nezaskočilo.

Více z rozhovoru Martina Komárka pro Pressklub čtěte ZDE.

Na tento rozhovor, o kterém se mylně domnívá, že pochází původně ze serveru ParlamentníListy.cz, reaguje mladý komunista Petr Cvalín. Ten Komárka kritizuje především za jeho slova o podrazu jako pracovním nástroji, ale také za to, jak se po roce 1989 ostře vymezil vůči komunismu, ačkoli do té doby byl sám členem KSČ.

Komárek se choval jako korouhvička. Děti by se měly stydět

"Pan Komárek považuje podraz za politický nástroj. Není divu, že si tohle pan Komárek myslí. Vždyť se jako novinář za minulého režimu choval jako korouhvička. On totiž v roce 1986 napsal novinový oslavný článek o Gottwaldovi, ale po roce 1989 převlékl kabát a stal se z něj antikomunista nejhrubšího zrna. Snad aby se měl opět dobře? Takoví lidé nemají absolutně žádnou morální hodnotu," začal Cvalín své vyjádření.

"Jestli pan Komárek považuje podraz za politický nástroj, tak by mne zajímalo, zda-li ví, co je to čest a hrdost. Možná mu tato slova nic neříkají, ale nám ostatním ano," pokračuje komunista a nestačí se divit. "Může mi někdo vysvětlit, jakou morální hodnotu má politik, který nepřímo plive na svého otce?" ptá se Cvalín.

Reaguje tak na slova Martina Komárka, jimiž vysvětloval svůj vstup do KSČ. Poslanec uvedl, že pod vlivem svého otce Valtra Komárka prý věřil, že obrození poměrů vzejde ze strany a bude probíhat skrze stranu, jako se to jevilo v průběhu tzv. Pražského jara.

Celé vyjádření Petra Cvalína čtěte ZDE.

Komárka řadí Cvalín do skupiny bezcharakterních lidí, kteří se měli vždy dobře, pokud někomu poklonkovali a ohýbali hřbet. "Možná, kdyby pan Komárek neztrácel čas v patolízalském podlézání panu Babišovi, tak by zjistil, že v české politice je mnoho politiků, kteří na jeho slovech o podrazech vybudovali kariéru. To je kámen úrazu naší politiky. Je mi líto, že do této sorty teď přibyl další, zřemě zdatný člen," píše komunista.

A uzavírá narážkou na volební slogan hnutí ANO "Aby se za nás děti nemusely stydět". "Tímto chci říci, že jednou se snad budou naše děti stydět za korouhvičky, jako je Martin Komárek a jemu podobní," shrnuje Petr Cvalín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…