Pokrytectví umělců od Krause. Ani Deník Referendum neuspokojili

30.10.2016 19:12

„Intelektuálové, umělci a politici se v Show Jana Krause vymezili proti Miloši Zemanovi. Jejich apel na slušnost ale nestačí. Slušnost se totiž více než od vznešených slov odvíjí od schopnosti myslet a pomáhat těm slabším,“ zmínil Tomáš Pavlas ve svém komentáři na serveru DeníkReferendum.cz.

Pokrytectví umělců od Krause. Ani Deník Referendum neuspokojili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

I přestože se Pavlas domnívá, že chování Pražského hradu k Jiřímu Bradymu je hanebné a další a další líčení pana Bradyho jako člověka, který je úplně mimo, je chucpe, nemyslí si však, že je rozumné v Show Jana Krause ukázat skoro celou „pražskou kavárnu‘, o jejíž existenci se Zeman se svými odpůrci pře. 

„To, co se objeví v hlavním vysílacím čase na velké televizi, většina bere tak, že to zkrátka existuje. Nápad divadelně zinscenovat přesně to, co Zeman jako pražskou kavárnu popisuje, znamená dát jeho slovům obsah. Není úplně taktické přehrát divadelní hru podle scénáře oponenta a vykládat to jako jeho kritiku. Výsledkem nemůže být nic jiného než růst preferencí prezidenta Zemana,“ domnívá se Pavlas. 
 
Apely na slušnost musejí být podle jeho názoru konzistentní. „Proč se neobjevilo podobné shromáždění v Show Jana Krause, když ministr ze Schwarzenbergovy strany přišel s nápadem nucených prací a oranžových vest pro lidi bez práce? A díky nápadu stejného ministra Drábka s názvem Skarta byl rozvrácen systém úřadů práce a ministerstvo práce a sociálních věcí připraveno o několik desítek milionů,“ konstatuje i s dalšími příklady – exekucí či podivnou privatizací bytů OKD. 
 
Původní text ZDE.

„Když se oháníte slušností selektivně, po čase se takové ohánění zhmotní v pokrytectví,“ zmínil Pavlas se slovy, že s tímto skutečným pokrytectvím umí Zeman velmi dobře pracovat. Pražská kavárna by se podle jeho názoru měla nyní odhodlat k sebekritice. „Třeba by se mohla ptát sama sebe, jestli ten klip ‚Přemluv bábu‘ nebyl skutečně dost podobné chucpe, jaké nám servíruje Zeman,“ dodává. 

„Smysluplná Kroměřížská výzva by měla popsat události, během kterých ‚pražská kavárna‘ zaspala, odnesli to ti nejslabší a jak by na to měl reagovat budoucí prezident. Slušnost se totiž více než od vznešených slov odvíjí od schopnosti myslet a pomáhat těm slabším, nebo dokonce diskriminovaným,“ uzavřel Pavlas s otázkou, na niž podle něj není vůbec jednoduchá odpověď. „Dělá pro ně víc ten příšerný Zeman, nebo ‚pražská kavárna‘?“

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…