Pokud chcete zachránit Šumavu, vraťte ji Schwarzenbergům. Tento návrh dnes vážně zazněl ve sněmovně od TOP 09

20.01.2016 21:17

Poslanec z Ústeckého kraje Michal Kučera (TOP 09) ve sněmovně přednesl plán, jak by bylo možné zachránit Šumavu. Nezmínil přitom ekology ani jiné aktivisty, ale rod Schwarzenbergů. A pochvaloval si, že bylo správné zasahovat do lesů na Šumavě co nejméně.

Pokud chcete zachránit Šumavu, vraťte ji Schwarzenbergům. Tento návrh dnes vážně zazněl ve sněmovně od TOP 09
Foto: TOP 09
Popisek: Michal Kučera
reklama

„Mám takový jednoduchý návrh. A teď mě berte trochu s nadsázkou. Pokud chceme, aby byla Šumava řádně spravována, prosím, vraťme ji zpátky Schwarzenbergům. Byl by to jednoduchý zákon, tuším o jednom paragrafu, a měli bychom jistotu, že Šumava skutečně bude spravována tak, jak si všichni přejeme. Nevěřím samozřejmě tomu, že by tento zákon tady prošel. Nicméně mějme ho stále v patrnosti,“ poznamenal Kučera na 39. schůzi sněmovny 20. ledna.

V proslovu vyjádřil také názor, že bylo správné ponechat šumavské lesy jejich přirozené obnově a zasahovat do nich co nejméně. Pokud se podíváme na snímky Šumavy za posledních dvacet let, je to prý zřejmé. Postavil se tak názorovému proudu, který reprezentují exprezident Václav Klaus a prezident Miloš Zeman. Ti prohlašují, že zásahy člověka například proti kůrovci jsou namístě.

Celý proslov najdete zde.

Svá slova pronesl v souvislosti s debatou o zákoně o ochraně přírody. K ochraně je třeba přistupovat konzervativně a zachovat našim potomkům co nejvíce z pokladů, které byly zachovány i pro nás. Kučera si v této souvislosti povzdechl, že ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) neusiloval o rychlejší prosazení novely tohoto zákona. Sněmovna její projednání přerušila na počátku října a vrací se k němu až teď, což nesvědčí o významnější snaze ministerstva řízeného hnutím Andreje Babiše (ANO). 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiérovo zásadní vystoupení. Řekl, co nás čeká: „Epidemie je zpět! Bohužel. Čísla nákazy závratně rostou.“ A nouzový stav? Vypnutí ekonomiky?

20:14 Premiérovo zásadní vystoupení. Řekl, co nás čeká: „Epidemie je zpět! Bohužel. Čísla nákazy závratně rostou.“ A nouzový stav? Vypnutí ekonomiky?

KOMPLETNÍ ZNĚNÍ PROJEVU UVNITŘ Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil v televizi s projevem, jehož tón…