Pokus o sebevraždu bývalého policejního prezidenta na Slovensku přivolal rezignaci. Zřídí se komise, začne vyšetřovat

30.12.2020 10:25 | Zprávy

Milan Lučanský, bývalý policejní prezident Slovenska, se v prešovské vazbě pokusil zabít. Aktuálně se nachází v kritickém stavu. Na středeční tiskové konferenci oznámil tamní generální ředitel Vězeňské služby Milan Ivan svoji rezignaci.

Pokus o sebevraždu bývalého policejního prezidenta na Slovensku přivolal rezignaci. Zřídí se komise, začne vyšetřovat
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Bývalý slovenský policejní prezident Milan Lučanský

Ivan ovšem uvedl, že si není vědom pochybení justiční stráže. Konala prý podle předpisů a v momentě, kdy Lučanského nalezla, mu poskytla první pomoc. Ministryně spravedlnosti Mária Kolíková i přesto zřídí speciální komisi, jejímž úkolem bude incident v prešovské věznici vyšetřit.

Informovala o tom taktéž na středeční tiskové konferenci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sorry jako. 2029, 2033, 2037. Babiš vyděsil opozici

7:09 Sorry jako. 2029, 2033, 2037. Babiš vyděsil opozici

„Před více než 10 lety jsme byli jednou z prvních zemí v Evropě, která zavedla elektronizaci tržeb. …