Pokus o skok z balkonu ve sněmovně, poslancům přímo na hlavu: Ošklivý dozvuk, padla věta ,,je mi zle"

30.04.2015 7:14 | Zprávy
autor: jav

V Poslanecké sněmovně bylo ve středu večer nezvyklé rušno. Neodehrávalo se ale tentokrát u řečnického pultíku, ale na balkoně pro veřejnost, kde se jeden ze sledujících diváků pokoušel spáchat sebevraždu skokem z balkonu. Přímo pod ním přitom seděly ve svých lavicích desítky poslanců. Celý incident pak v noci na svém Facebooku obsáhle komentovala Jana Černochová, poslankyně ODS.

Pokus o skok z balkonu ve sněmovně, poslancům přímo na hlavu: Ošklivý dozvuk, padla věta ,,je mi zle"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Černochová

Muž se pokoušel přelézt zábradlí na galerii pro veřejnost. Zasáhla proti němu sněmovní ochranka, se kterou se ale muž začal prát. U řečnického pultíku v té době mluvila poslankyně TOP 09 Eva Chalánková, která si incidentu všimla a upozornila na něj předsedajícího Petra Gazdíka. V lavicích pod balkonem nejrychleji zareagovali poslanci Jiří Koskuba (profesí lékař) a Marek Černoch, kteří běželi na galerii případně vypomoct.

Pokus o sebevraždu přímo v jednacím sále samozřejmě zaznamenala média, která o něm informovala hned večer. Reakce, které se objevily pod texty, ale znechutily poslankyni ODS Janu Černochovou. Ta na svém Facebooku natvrdo napsala, že je jí z reakcí zle.

„Půlka vtipkuje, půlka nám to přeje a je morbidně natěšená, že by nemusel zabít jenom sebe, ale i pár mých kolegů a kolegyň a mohlo by se jít znovu k volbám. Žertovat na toto téma, tímto perverzním způsobem může jenom primitiv a ignorant,“ ulevila si před půlnocí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…