Policejní šéfové se postavili za vyšetřovatele, kterého napadají kvůli Babišovi: Kvůli Čapímu hnízdu na nás vyvíjejí tlak dlouhodobě

14.08.2017 16:51

Od chvíle, co se šéf hnutí ANO dozvěděl, že policie žádá o jeho vydání k trestnímu stíhání, dokola opakuje, že jde o kampaň proti němu s cílem ho dostat z politiky. Babiš také opakovaně zmínil jméno policisty, který údajně dostal Babišovo zničení na starosti. Má jít o Pavla Nevtípila. Strážci zákona se většinou k případům nevyjadřují, ale tentokrát už nevydrželi a na Babišova tvrzení odpověděli.

Policejní šéfové se postavili za vyšetřovatele, kterého napadají kvůli Babišovi: Kvůli Čapímu hnízdu na nás vyvíjejí tlak dlouhodobě
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ve Vlčnově se konala tradiční jízda králů a byli tam i někteří politici

Policie se ostře ohradila proti tvrzením Andreje Babiše (ANO), že policie proti němu pracovala na objednávku. Právě tak si lze podle šéfa hnutí ANO a příštího možného premiéra vysvětlit fakt, že se dotace z roku 2008 přidělená firmě Čapí hnízdo prověřuje těsně před volbami 2017. Policie však Babišovo tvrzení důrazně odmítá.  

„Jsem nepříjemně překvapen snahou některých jednotlivců, kteří se snaží celé prověřování této kauzy zpochybnit a zpolitizovat. Proti tvrzením, že pražská policie v této věci pracuje na jakousi politickou objednávku, se důrazně ohrazuji,“ uvedl v pondělí v tiskové zprávě šéf Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Miloš Trojánek. Jeho slova přinesl server iDnes.cz.

Celý článek naleznete zde.

„Stran vyšetřování kauzy Čapí hnízdo je pražská policie dlouhodobě pod tlakem médií i veřejnosti,“ dodal ještě. Jeho kolegové prý tlaku odolávají a pracují jen tak, jak jim to ukládá zákon.

Trojánek se navíc důrazně zastal i policisty z hospodářské kriminálky Pavla Nevtípila, na kterého Babiš slovně útočil. „Vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo patří mezi nejzkušenější pracovníky odboru hospodářské kriminality. Osobně si ho za jeho profesionalitu a vysoké pracovní nasazení nesmírně vážím a má mou plnou důvěru,“ reagoval šéf pražské policie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…