Policie do hospod? Asi ne. I když hygiena našla chyby

28.05.2021 15:49

Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové porušuje příliš mnoho návštěvníků restaurací nařízení proti šíření covidu. Rozhodla se požádat o pomoc policii. Ta prý ale podle serveru iDnes žádné plošné kontroly nechystá.

Policie do hospod? Asi ne. I když hygiena našla chyby
Foto: archiv KHS
Popisek: Pavla Svrčinová ještě jako ředitelka krajské hygieny v Ostravě

Anketa

Myslíte, že se Dominik Feri ještě vrátí do politiky?

5%
71%
hlasovalo: 14584 lidí
Hygiena minulý týden zkontrolovala až 800 hostů na restauračních zahrádkách, a 90 z nich porušilo opatření proti šíření koronaviru. Těm, kteří se provinili, byly rozdány pokuty nebo s nimi bylo zahájeno správní řízení. Hlavní hygieničce se počet hříšníků zdá vysoký, a proto prý požádala o pomoc policii.

O spolupráci policie s hygieniky jednala Svrčinová už ve čtvrtek s policejním prezidentem Janem Švejdarem. Mluvčí policejního prezidia Moravčík schůzku Švejdara a Svrčinové potvrdil. Policejní prezident byl údajně zpraven o tom, že by hygienici rádi zintenzivnili kontroly, a současně byl jimi dotázán, jestli by policie měla kapacitu. Na to prý Švejdar odpověděl, že ano.

Intenzita kontrol tak prý podle Moravčíka bude záviset na hygieně, a policie sama žádné plošné kontroly a opatření ohledně restaurací nechystá.

Vláda tento pátek mimo jiné rozhodla, že restaurace a další stravovací zařízení budou moci od pondělí otevřít vedle dosavadních zahrádek i vnitřní prostory. Hostů bude moci být tolik, kolik je míst k sezení. U stolu budou moci sedět nejvýše čtyři hosté, nutné bude dodržování rozestupů nebo nošení ochrany úst a nosu mimo konzumaci. Nutné budou nadále negativní testy na koronavirus, očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vážná výzva od elitního bojovníka Lumíra Němce. Tady jde o životy

14:57 Vážná výzva od elitního bojovníka Lumíra Němce. Tady jde o životy

Bezpečnostní poradce a válečný veterán, člen Útvaru rychlého nasazení Lumír Němec dnes provozuje fir…