Policie míchá hrušky s jablky, říká znovu Julínek k obvinění

27.05.2013 19:20 | Zprávy
autor: mp

Někdejší ministr zdravotnictví, dnes poradce premiéra Tomáš Julínek (ODS) stále opakuje, ¨že se nedopustil žádného protiprávního jednání, když do letecké záchranné služby výrazněji zapojil soukromé firmy. Pokud to dnes policie přesto tvrdí, tak míchá hrušky s jablky a opomíjí přičíst řadu vedlejších nákladů, které by s provozováním záchranné služby stát také měl. Své řekl i k zavedení zdravotnických poplatků u nás.

Policie míchá hrušky s jablky, říká znovu Julínek k obvinění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Julínek, bývalý ministr zdravotnictví

Exministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) čelí obvinění policie, že leteckou záchrannou službu převedl na soukromé firmy a nechoval se přitom s péčí řádného hospodáře. Jak se staví k tomuto obvinění? A jak se vyrovnává s tím, že ho část společnosti dodnes proklíná za zavedení poplatků ve zdravotnictví? Nejen to prozradil v pondělním Interview ČT24.

Kriminalizace politických rozhodnutí

Julínek již na policii jednou vysvětloval, jak to s leteckou záchrannou službou bylo. Kriminalisté se prý zajímali především o to, zda podepsal ten či onen dokument. O jeho verzi celé kauzy se ale policie příliš nezajímala. Podle Julínka kriminalisté vychází z chybného předpokladu, že stát obsluhoval všech deset stanic, ale to podle Julínka není pravda.

„Jde mi o to, abych ochránil sebe a svou pověst, že bylo rozhodnutí o převedení letecké záchranné služby do soukromých rukou,“ podotkl exministr. Vzhledem k tomu, že již od roku 1992 to není tak, že má leteckou záchranku v rukou stát, bylo třeba postupovat v souladu se zákonem. Legislativa totiž zapovídá účast armády a policie na tomto projektu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…