Policie obvinila Kocourka z "odklánění" peněz

28.05.2012 17:16

Policie obvinila bývalého ministra průmyslu a obchodu za ODS Martina Kocourka. Viní jej z poškozování věřitele. Policie však zatím nemá potvrzené převzetí obvinění, řekla dnes ČTK policejní mluvčí pro Prahu-západ Štěpánka Zatloukalová.

Policie obvinila Kocourka z "odklánění" peněz
Foto: Repro ČT
Popisek: Exministr Martin Kocourek na tiskové konferenci
reklama

Neuvedla však, jakého případu se stíhání týká. Podle dřívějších informací serveru Týden.cz kauza souvisí s "odkloněním" 16 milionů korun. Pokud ano, hrozí Kocourkovi od tří do osmi let vězení. O Kocourka se v této souvislosti zajímá také protikorupční policie, která však zatím stále shromažďuje a vyhodnocuje dokumenty.

Kocourek korupci popíral

Kauzu, která vyvrcholila Kocourkovým odchodem z vlády, zahájila na začátku listopadu zpráva Mladé fronty Dnes o tom, že ministrova matka uzavřela 3. března 2008 smlouvu se společností Key Investments. O týden později se přitom na jejím účtu objevily dluhopisy společnosti v hodnotě 16 milionů korun. Kocourkova matka je za několik měsíců prodala za 16,14 milionu. Z dokumentů prý není jasné, jakým způsobem žena za dluhopisy zaplatila, napsal tehdy list.

Kocourek popíral možnou korupci a za několik dní na tiskové konferenci prohlásil, že uvedené peníze byly jeho osobní, ale také historické rodinné prostředky. Ministr vysvětloval, že v roce 2008 nechtěl, aby jeho osobní prostředky a prostředky rodinných příslušníků byly ohroženy problémy, které měl se svou bývalou manželkou. Peníze proto nechal převést na účet své matky, aby je zatajil před rozvodem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

10:02 Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

Radní ČT Luboš Xaver Veselý přiblížil středeční zasedání Rady České televize. Zmínil objevení dalšíc…