Policie obvinila majitele stavební firmy Pohl za cinklé losovačky

14.12.2012 8:50

V korupční aféře exhejtmana Davida Ratha byl obviněn pouze jeho podřízený. V případu cinklých losovaček ale figuruje právě jeho jméno. Podle důvěryhodného zdroje serveru Lidovky.cz policie obvinila majitele a šéfa vlivné stavební firmy Pohl.

Policie obvinila majitele stavební firmy Pohl za cinklé losovačky
Foto: tan
Popisek: Kritizovaná Rathova Hostivice
reklama

Na seznamu obviněných ve zmanipulovaných losováních tak přibylo druhé jméno spjaté s Rathovou kauzou - Petra Pohla, jediného akcionáře stavební firmy. Ve středočeském korupčním skandálu figuruje jméno Pohlova podřízeného, manažera a člena představenstva Václava Kovandy, který měl na starosti například rekonstrukci gymnázia v Hostivici.

Přes opakované pokusy Lidovek.cz kontaktovat Pohla, podnikatel mlčí. „Nebudeme se k tomu vyjadřovat," uvedla zaměstnankyně jeho stavební firmy.

Losovací zařízení

Lidé a firmy nejsou to jediné, co spojuje cinklé losovačky a kauzu Rath. Roli hraje další styčná plocha - losovací zařízení. Podle vyšetřovatelů došlo pomocí programů ke zmanipulování tendrů celkem 11 zakázek. Na podvodu se měla podílet patnáctičlenná skupina podnikatelů a administrátorů.

„Osoby jsme obvinili z trestných činů sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, poškození finančních zájmů EU a dotační podvody, a to dílem dokonaných a dílem ve stádiu pokusu," přiblížil právní kvalifikaci policejní mluvčí Jaroslav Ibehej.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská: Málem mě zlomili. Tlak na Duku, obavy. Zkontroluji finance ČT. Začerněné smlouvy prověřím. A nejen to

16:33 Lipovská: Málem mě zlomili. Tlak na Duku, obavy. Zkontroluji finance ČT. Začerněné smlouvy prověřím. A nejen to

Nově zvolená členka Rady České televize Hana Lipovská uspořádala tiskovou konferenci. Na té prozradi…