Policie odmítla stíhat za hrnky s Hitlerem a Stalinem. Je to prý podnikání nevhodné, ale ne trestné

02.08.2018 22:48 | Zprávy
autor: nab

Považovat prodej hrnků a triček s podobiznou Adolfa Hitlera či Josifa Stalina, tak jak to na internetu dělá nakladatelství Naše vojsko, za protiprávnost – ano, či ne? O tom měla v tomto případě rozhodnout pražská policie, která dle svých závěrů prodávání zboží s podobiznami nacistických a komunistických pohlavárů za protiprávní nepovažuje. „V českém právním řádu není jakýmkoliv způsobem kodifikován obecný zákaz zobrazování či veřejné prezentace jakýchkoliv symbolů či osob,“ zdůvodnil mluvčí pražských policistů Jan Daněk s tím, že případ byl odložen.

Policie odmítla stíhat za hrnky s Hitlerem a Stalinem. Je to prý podnikání nevhodné, ale ne trestné
Foto: The100.ru
Popisek: J. V. Stalin

„Potisky jsou sice eticky na hraně, ale nepropagují zmíněné masové vrahy. Nechceme být jako za socialismu. Co se nesmělo, to se škrtalo a nesmělo se to psát,“ uvedl ředitel nakladatelství Emerich Drtina a dodal, že jsme přece dnes v demokracii, kde můžeme cokoliv.

I přes Drtinovo vysvětlení čelí nakladatelství kvůli zmíněným potiskům velké kritice. Server iDNES.cz například informoval, že ředitelka Institutu Terezínské iniciativy, jenž má na svědomí projekt Holocaust.cz, Tereza Štěpková označuje Drtinův byznys za nevhodný. „Rozhodně to není v pořádku. Jde o úctu k obětem holocaustu. Pokud může taková věc urazit jednoho přeživšího nebo jeho blízkého, tak by ji nikdo prodávat neměl,“ je přesvědčena Štěpková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …