Policie v ohrožení. Ztrácí londýnský starosta Sadiq Khan kontrolu nad městem?

26.06.2020 8:30

„Z policistů je lovná zvěř,“ redaktor MF Dnes Milan Vodička popisuje, jak dav lidí zaútočil na dvaadvacet policistů, které při pouliční bitvě zranil poté, co se strážci zákona pokusili zastavit nepovolenou street party v londýnské přistěhovalecké čtvrti Brixton, proti níž protestovali obyvatelé.

Policie v ohrožení. Ztrácí londýnský starosta Sadiq Khan kontrolu nad městem?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Britská vlajka
reklama

Bitva se stala dalším z řady otřesů pro londýnský policejní sbor poté, co strážníci byli nedávno zachyceni, jak klečí před demonstranty z hnutí Black Lives Matter, nedokázali zabránit poškození sochy Winstona Churchilla aktivisty a jak uvádí britská média, odmítli již dříve zatknout aktivisty extremistického hnutí Extinction Rebellion, připomněl redaktor.

Londýnský starosta Sadiq Khan byl následně obviněn, že „ztrácí kontrolu nad ulicemi města“. Bývalý šéf londýnské Metropolitní policie mluvil o všudypřítomném pokoření. Dodal, že police rezignovala na vynucování práva mezi mladými černochy v hlavním městě.

Šéf policejních odborů John Apter popsal situaci jako potupnou a federace příslušníků Metropolitní policie tweetovala, že „strážníci nejsou mláticí pytle“.

Atmosféru změnila vlna demonstrací, jež je v USA spojovaná s bojem proti rasismu. Brixton je i tak problematickou čtvrťí, je obývaná hodně přistěhovalci a vlny nepokojů zde propukají pravidelně od 80. let. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA: ,,Jste bílí, jste vini. Opakujte si to.” Pokyny pro pracovníky ze školení

8:03 USA: ,,Jste bílí, jste vini. Opakujte si to.” Pokyny pro pracovníky ze školení

Město Seattle pro své zaměstnance uspořádalo seminář. Ale jen pro ty bílé, aby se naučili, jaký mají…