Policie žádá vedení Prahy zprostit mlčenlivosti advokáta Lásku

07.02.2014 11:46

Kriminalisté zažádali vedení Prahy o zproštění mlčenlivosti pro advokáta Václava Lásku. Důvodem je vyšetřování smlouvy uzavřené mezi advokátem a Prahou, kterou podepsal bývalý primátor Bohuslav Svoboda. Smlouva se týkala vypracování analýzy sporných zakázek dopravního podniku (DPP).

Policie žádá vedení Prahy zprostit mlčenlivosti advokáta Lásku
Foto: Repro ČT
Popisek: Václav Láska v pořadu ČT Hyde park
reklama

Žádost zaslali policisté na magistrát 6. ledna letošního roku. Důvodem je to, že advokáta chtějí vyslechnout v rámci prošetřování zmíněné smlouvy na analýzu zakázek DPP. Tu podepsal na jedné straně advokát, za město ji podepsal exprimátor Svoboda. Ten ji měl podepsat údajně bez vědomí rady hlavního města. V úterý by o zbavení mlčenlivosti měli na svém jednání diskutovat radní hlavního města.

Předmětem smlouvy podepsané 30. dubna 2012 bylo právní posouzení smluv, smluvních vztahů a smluvních plnění, a to s důrazem na posouzení možné trestně-právní odpovědnosti, mezi DPP a jeho smluvními partnery.

Policie si vyžádala veškerou dokumentaci vztahující se k uzavření smlouvy mezi Prahou a Láskou

Policie a vrchní státní zastupitelství se začaly zajímat o smlouvu uzavřenou mezi Prahou a advokátem Václavem Láskou v listopadu loňského roku. Na magistrát tehdy zaslali dopis, kterým si vyžádali veškerou dokumentaci vztahující se k uzavření zmíněné smlouvy. Tehdejší ředitel magistrátu Martin Trnka policistům odepsal, že podle rady magistrátních právníků mohl Svoboda smlouvu podepsat i bez projednání radou. Zda smlouvu mohl Svoboda podepsat, právě prošetřuje policie.

Cílem smlouvy advokáta a Prahy bylo vypracování analýz deseti zakázek uzavřených DPP od 1. ledna 2007 do 31. března 2012. Mezi nimi byl například tendr na zřízení a provozování SMS jízdenky, nákupy právních a marketingových služeb nebo tisk papírových jízdenek. Podle analýzy advokáta Lásky fungovala v DPP od roku 2007 organizovaná zločinecká struktura, která připravovala pro podnik nevýhodné smlouvy a byla mu způsobována škoda v řádech stamilionů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…