Policie zadržela 48 nelegálních migrantů na dálnici D2. Co s nimi dál? Návrat, odkud přišli, nebo azyl

05.11.2020 20:10

Kamion, který vezl 48 migrantů, ve čtvrtek odpoledne zadrželi na dálnici D2 jihomoravští celníci. Lidi v návěsu rozpoznal rentgen. Jde o mladé lidi, pravděpodobně Syřany. Policie zjišťuje jejich totožnost, informují Novinky.

Policie zadržela 48 nelegálních migrantů na dálnici D2. Co s nimi dál? Návrat, odkud přišli, nebo azyl
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ilustrační foto
reklama

Mluvčí celníků Lada Temňáková uvedla, že šlo o obvyklou kontrolu kamionu. Celníci na D2 takto kontrolovali tahač s návěsem. Původní odhady na základě velkokapacitního rentgenu hovořily až o třiceti lidech, poté, co kamion policie otevřela, vyvedla 48 migrantů, z toho 47 mužů.

Kamion má tureckou poznávací značku. Uvnitř byli dva řidiči, podle dokladů měli vézt dlaždice. Kamion zůstal odstavený v Podivíně.

Policie bude zjišťovat totožnost migrantů, odkud jsou a kam jeli. Policejní mluvčí Bohumil Malášek uvedl, že ještě nelze přesně říct, co s nimi bude dál. Mohou být vráceni tam, odkud přijeli, mohou také požádat o azyl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…