Policista nafackoval muži bez roušky. Hamáček se za něj omluvil

01.11.2020 15:46

Ministr vnitra Hamáček se omluvil za zákrok policisty, který v sobotu brutálně zasahoval na zastávce na Praze 8 proti podnapilému muži, jenž údajně rozbil přední sklo projíždějícímu autu. V Otázkách Václava Moravce na ČT řekl, že šlo o lidské selhání. Kál se i policejní prezident. Zprávu přinesl iDNES. Zákrok zachytili přihlížející na video.

Policista nafackoval muži bez roušky. Hamáček se za něj omluvil
Foto: Screen ČT24
Popisek: Jan Hamáček debatuje s Václavem Moravcem

Anketa

Myslíte či víte, že jste prodělali covid-19?

50%
hlasovalo: 8843 lidí

Ze záznamu zveřejněného na sociálních sítích vyplývá, že zasahující policista muže uhodil, navíc na začátku zásahu neměl roušku. Policejní mluvčí Violeta Siřišťová řekla, že jeho jednáním se bude zabývat odbor vnitřní kontroly pražské policie.

Mluvčí Siřišťová dále informovala, že v sobotu krátce před 11.00 vyjeli pražští policisté k prověření oznámení, kde údajně agresivní muž rozbil skleněnou lahví přední sklo projíždějícího vozidla. „Policisté na místě zjistili, že čtyřiapadesátiletý podezřelý byl pod vlivem alkoholu, kdy mu byla naměřená hodnota více než dvě promile alkoholu v dechu,“ uvedla mluvčí. 

Už během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje onen tvrdý zásah policisty proti postaršímu občanovi, jenž se pohyboval na zastávce autobusu. Příslušník policie je na záznamu zachycen bez roušky a také v situaci, kdy muže bez ochrany úst a nosu opakovaně silně udeřil do obličeje.

 „Já bych se chtěl za tento ojedinělý exces omluvit, protože je to naprosto nepřijatelné, jakkoli to video, které koluje, nezachycuje celou kauzu. Člověk, který se stal obětí policejního útoku, tam předtím v podnapilém stavu demoloval vozidla, házel po nich lahve, rozbil přední sklo. Policisté byli na místo zavoláni, aby zabránili tomuto chování podnapilého člověka. Ale to nijak neomlouvá toho policistu, on měl samozřejmě mít roušku,“ prohlásil Hamáček.

Zákrok svých podřízených na Twitteru okomentoval i policejní prezident Švejdar. „Jsem neskutečně zklamaný z toho, co jsem dnes viděl. Chování policisty je naprosto nepřijatelné a neomluvitelné. Nešlo samozřejmě o kontrolu roušky na zastávce, zachycen je závěr služebního zákroku, kdy tento muž se dvěma promile a lahví v ruce demoloval projíždějící vozidla,“ uvedl.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

6:11 Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

Už týden funguje v prostorách Janáčkova divadla v Brně očkovací centrum nevládní organizace Podané r…