Policisté a hasiči padají do osobního bankrotu. Kvůli Nečasově vládě

19.05.2014 21:25 | Zprávy
autor: ane

Když v roce 2011 vláda Petra Nečase snižovala platy policistům o deset procent, tvrdila, že je to dočasně. Dosud se jim ale vrátila pouze dvě procenta, špatně jsou na tom také hasiči. Skoro polovina policistů a hasičů tak žije na hraně osobního bankrotu, několik set již do něj spadla.

Policisté a hasiči padají do osobního bankrotu. Kvůli Nečasově vládě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní nášivka

"V současné době mohu s jistotou říci, že je tři sta policistů v insolvenci. To znamená, že jim hrozí exekuce nebo uvažují o osobním bankrotu. Třicet až čtyřicet procent policistů a hasičů žije kvůli snížení platů na hraně," uvedl předseda Unie bezpečnostních sborů Jiří Vítek na pondělním semináři branného výboru ve sněmovně. Podle Karla Novosada z Policejní akademie se dokonce nemůžeme tím pádem divit, že se policista nechá zlákat úplatkem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…