Policisté v Německu či Francii aby se dnes zbláznili. Stanislav Huml připomněl, co strážci zákona zažívají s migranty

16.03.2016 22:41 | Zprávy
autor: mp

Policie a tajné služby prožívají krušné časy. Po Evropě se pohybují tisíce lidí, o kterých nikdo nic neví, a hrozí nám nové teroristické útoky. „Dělat policistu například v Německu nebo ve Francii teď musí být strašně frustrující,“ konstatoval ve středu večer v ČT někdejší policista Stanislav Huml. Poděkovat za to můžeme „vítací politice“ EU, resp. Německa. Podle Humlova názoru je zřejmě načase povolat zpět i starší agenty tajných služeb, aby znovu sloužili své vlasti.

Policisté v Německu či Francii aby se dnes zbláznili. Stanislav Huml připomněl, co strážci zákona zažívají s migranty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Huml

Rozsáhlý protiteroristický zásah v srdci EU – v Bruselu – ukázal, že Evropa není zcela bezpečnou oblastí. Fanatici s kontakty na Islámský stát se po starém kontinentu pohybují. Podle Europolu jich může být až pět tisíc. Co to znamená pro naši bezpečnost? O tom ve středečních Událostech, komentářích ČT hovořili Stanislav Huml (ČSSD), člen sněmovního výboru pro bezpečnost, a Alexander Černý (KSČM), místopředseda sněmovního výboru pro obranu.

Podle Humla je třeba si operaci v Bruselu spojit s tím, že se podařilo získat seznam 22 tisíc islámských bojovníků z Evropy. „Policisté věděli, kam jdou a proč tam jdou,“ je přesvědčen poslanec Huml. Tajné služby a policie si mezi sebou umějí předávat informace. Černý tento názor podpořil. Má však za to, že kompletní zklidnění situace v Evropě zabere celé měsíce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…