Politiky v ČT potrápil Bátora. Nejprve skončil ve funkci, pak povýšil

29. 8. 2011 22:57

Ministr školství Josef Dobeš (VV) vyřešil problém s úředníkem Bátorou tak, že ho ještě povýšil. Vyplývá to z informací ParlamentníchListům.cz, které v pondělí večer potvrdil v Událostech, komentářích v ČT i šéf poslaneckého klubu Věcí veřejných Vít Bárta.

Politiky v ČT potrápil Bátora. Nejprve skončil ve funkci, pak povýšil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý kontroverzní úředník ministerstva školství Ladislav Bátora
reklama

Přítomného poslance TOP 09 Stanislava Polčáka ve studiu ČT zpráva zaskočila. „My jme byli informováni, že Schwarzenberg domluvil odvolání Bátory," uvedl Polčák s tím, že Bátora měl podle jeho informací dále vykonávat pouze funkci řadového úředníka. Ministr Schwarzenberg přitom odcházel z dnešního jednání s Josefem Dobešem spokojený.

„Jsem vděčný panu ministru Dobešovi za jeho vstřícnost, pochopil, že to není boj proti němu, ale zásadní postoj člověka, který jako dítě zažil protektorát," vyjádřil se pochvalně na adresu ministra školství.

Další postup TOP 09 Polčák zatím nedokáže předjímat. Nevylučuje však, že rozepře kolem Bátory se mohou dočkat i druhého dějství. „Jestli bude poradcem nebo nosit panu ministrovi tašku, tak nám to vadit nebude, ale pokud bude i nadále chodit na velvyslanectví a hřímat tam svoje extremistické názory, tak nám to bude vadit," uvedl Polčák v pořadu.

SLEDUJEME téma: Ladislav Bátora


Bátora skončí, Bátora povýšen...

Nejasná zůstávala ještě v pondělí večer i pozice ODS. Místopředsedkyně strany Miroslava Němcová v ČT pouze vyjádřila úlevu nad tím, že Dobeš Bátoru konečně odvolal. „Doufám, že je to definitivní," dodala v době, kdy se k ní ještě nedostala informace o skutečných plánech ministra Dobeše.

Sám ministr zahraničí Schwarzenberg v pondělí čelil kritice svých koaličních partnerů, když prohlásil, že v republice rostou fašizující tendence ne nepodobné těm za druhé republiky. „Nemyslím, že radikálové paralyzují českou společnosti," ohradila se proti ministrovu tvrzení Němcová. Dodává, že města na severu Čech již začala přijímat opatření vedoucí k nápravě napjaté situace.

Podle Víta Bárty situace v Ústeckém kraji pouze reflektuje situaci, která vládne v Praze. „Musíme přeci respektovat názory ostatních. Pokud se nenaučíme o všech tématech v klidu debatovat, napětí ještě naroste," varoval Bárta.

Související: Bátora povýšil. Bude vicekancléřem Dobeše. Grilování u TOPky se ruší


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: qot
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

18:46 Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

Komentátor Viliam Buchert píše na serveru Reflex.cz, že moderátor České televize Jakub Železný píchl…