Politolog Just: Zeman úplně bianko šek Babišovi nedává. Ještě se nejednalo o obsazení resortů

28.05.2018 22:52

České vládní vyjednávání se protahuje o další tři týdny. Čeká se na výsledky vnitrostranického referenda v ČSSD, jestli jít, nebo nejít do vlády s hnutím ANO. Prezident se rozhodl jmenovat Babiše premiérem ještě před skončením referenda. Chce tím vytvořit tlak na politické vyjednavače. To potvrdil i host Událostí, komentářů, politolog Petr Just. Ten připouští, že tlak je vyvinut také na Andreje Babiše.

Politolog Just: Zeman úplně bianko šek Babišovi nedává. Ještě se nejednalo o obsazení resortů
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR
reklama

Politolog potvrdil, že prezident svým gestem o jmenování Andreje Babiše premiérem vyvíjí tlak na politické vyjednavače včetně samotného Andreje Babiše. „Prezident úplně bianko šek premiérovi nedává,“ připustil současně Just. Ohledně personálního obsazení resortů politolog připomíná, že zatím nedošlo ke konkrétnímu jednání.

Stranické referendum sociální demokracie je ostře sledovanou záležitostí. „Doposud se zdálo, že referendum může být v sociální demokracii tou nejzásadnější otázkou,“ myslí si politolog a připomíná, že mezitím se ovšem objevilo mnoho dalších.

V tomto kontextu politolog připomíná rovněž blížící se senátní volby. Ty podle něho budou vystavěny na velmi časté strategii, kdy se středopravicové strany shromáždí na podporu jednoho kandidáta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …