Polsko uvažuje o povinném očkování. Když to nejde po dobrém, je prý na řadě přinucení

26.06.2021 9:52 | Zprávy
autor: AZy

Vládnoucí elita v Polsku chce povinné covidové očkování pro všechny. Když je prý na tuberu, tak může být i na covid. „Když to nejde po dobrém, přinutíme vás.“ Zájem se očkovat projevilo totiž jen asi padesát procent Poláků. Vedou velká města, a venkov zaostává.

Polsko uvažuje o povinném očkování. Když to nejde po dobrém, je prý na řadě přinucení
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Jaroslaw Kaczyński

Očkovací kampaň v Polsku neběží tak, jak má. Země by proto mohla pro své občany zavést povinnou vakcinaci. Naznačil to jeden z nejvlivnějších politiků a šéf vládní strany Právo a spravedlnost, Jaroslaw Kaczyński. „Pokud se Poláci nechtějí nechat očkovat po dobrém, začíná být nezbytné je k tomu přinutit. Možná je to příliš velké riziko, ale pokud jiné argumenty nezabírají, je třeba riskovat,“ citoval politika server oko.press.pl.

„Když lidi nepřesvědčují věcné argumenty o nutnosti očkování, a dokonce ani loterie s množstvím zajímavých cen nepřináší očekávané výsledky, bude stát muset sáhnout po jiných prostředcích. Má ve svých rukou i donucovací moc a existují situace, kdy ji musí využít,“ řekl dále Kaczyński.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Fakt může EU zvýšit daň z nemovitosti?

To už ani určení výše daní není v kompetenci jednotlivých států? A kdo s tím zvýšením přišel? Často se říká EU, ale musí za tím být přeci nějací konkrétní lidi. Zajímá mě kdo, z jakých zemí? Je to i někdo z ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

11:00 Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

Kdo jinému jámu kopá, do Ankary neletí,“ konstatovala ke sporu prezidenta a vlády komentátorka Karol…