Polsko ztrácí trpělivost s útoky migrantů. Hrozí uzavřením hranice s Běloruskem

21.11.2021 16:10

Polsko hrozí Bělorusku vážnými sankcemi a uzavřením hranice; v neděli o tom hovořil v Tallinu předseda polské vlády Mateusz Morawiecki. Polská pohraniční stráž ráno informovala o dalších zmařených pokusech migrantů proniknout ilegálně z Běloruska do Polska, píší Novinky.cz.

Polsko ztrácí trpělivost s útoky migrantů. Hrozí uzavřením hranice s Běloruskem
Foto: Screen: Youtube
Popisek: Stovky migrantů v blízkosti polských hranic.

„Zvažujeme kroky v podobě stále vážnějších ekonomických sankcí, včetně uzavření polsko-běloruské hranice,“ řekl Morawiecki na společné tiskové konferenci s estonskou kolegyní Kajou Kallasovou.

Původní zdroj ZDE

Vše bude podle něj záviset na krocích běloruského vůdce Alexandra Lukašenka. „Chceme dát Lukašenkovi šanci ustoupit a poslat migranty zpět do zemí jejich původu,“ dodal.

Polská pohraniční stráž v neděli na twitteru informovala o pokračujících pokusech skupin migrantů proniknout ilegálně na polské území. K hranici je údajně přivážejí běloruské služby.

Během soboty bylo těchto pokusů zmařeno 208, přičemž některé skupiny byly podle pohraniční stráže velmi agresivní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…