Popravte ty psy. Od prezidenta Erdogana zaznívají návrhy na trest smrti pro pučisty

16. 7. 2016 12:35

Včerejší pokus o státní převrat v Turecku se podařilo zmařit, nyní však nastává další kolo bojů. Jak uvádí server iDnes.cz, premiér Binali Yildirim chce zvážit takové právní změny, aby se převrat nemohl opakovat.

Popravte ty psy. Od prezidenta Erdogana zaznívají návrhy na trest smrti pro pučisty
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

Místopředseda vládní strany AKP Mehmet Müezzinoglu vyzval v této souvislosti k obnovení trestu smrti. A turecký Twitter vzápětí ovládl hashtag „idamistyorum“, kterým uživatelé této sociální sítě požadují rovněž znovuzavedení trestu smrti. Znovuzavedení trestu smrti nevyloučil následně ani premiér Yildirim. Toho si všiml server Blesk.cz - ZDE.

V současné době Turecko trest smrti nemá, návrh by tak museli schválit poslanci. Parlament se kvůli celé situaci v zemi schází již dnes.

Původní text ZDE.

Tyto nápady podle některých ukazují, o co ve skutečnosti šlo. „Erdogan ‚zvažuje‘ znovuzavedení trestu smrti a jeho realizace proti vojenským povstalcům. Takže. Skutečného cíle bylo dosaženo. Tohle ‚povstání‘ bylo buď totálním amatérismem nebo to byl ‚false flag‘ iniciovaný samotným Erdoganem,“ spekuluje v té souvislosti advokátka Klára Samková. Podle ní ta druhá verze je pravděpodobnější. 

„Následkem tohoto jsme ve vojenské alianci s islámským diktátorským státem, vyzbrojeným jadernými hlavicemi. Našemu ministrovi zahraničních věcí, současnému i těm minulým, srdečně gratuluji,“ poznamenala ironicky závěrem.

Při pokusu o převrat zahynulo asi 161 lidí, 1440 lidí bylo zraněno. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …