Pořád málo? Lidovecký předseda, zastupitel, člen dozorčí rady… a aby toho nebylo málo, stal se i asistentem senátorky

20.02.2018 14:17

O místopředsedovi pražské KDU - ČSL Pavlu Marešovi asi slyšel málokdo, a to i přesto, jakým výkonným politikem zvládá být. Na Pavla Mareše jsme byli upozorněni, abychom si prověřili seznam všech jeho funkcí, které dokáže současně vykonávat. Po bližším prozkoumání je jasné, že se jedná o dalšího superpolitika, kterému neděla problémy být ve stejný čas na více místech.

Pořád málo? Lidovecký předseda, zastupitel, člen dozorčí rady… a aby toho nebylo málo, stal se i asistentem senátorky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídři krajů za KDU-ČSL
reklama
A kým vším Pavel Mareš dokáže současně být? Je zastupitelem na Praze 10, kde je současně také členem Výboru zdravotního a sociálního a také členem Komise pro výchovu a vzdělávání. Další funkce plní pro KDU-ČSL, ve které je členem zároveň předsedou Obvodní organizace na Praze 10 a místopředsedou Krajského výboru v Praze.
 
Také stíhá být asistentem senátorky za Prahu 10 Renaty Chmelové. Té jsme se zeptali, jaké úkoly pro nii plní a zda vzhledem ke svému pracovnímu nasazení může být přínosným. Odpověď nám bohužel nedorazila. Aby toho nebylo málo, tak Mareš ještě sedí v dozorčí radě Pražské plynárenské Holding.
 
Pavel Mareš ale není jediným, kdo zvládá mnoho funkcí najednou. Již dříve jsme informovali například o Jaroslavu Štěpánkovi, který je taktéž zastupitelem na Praze 10 a zvládá vykonávat najednou dokonce sedmnáct funkcí. Ještě „lepší“ je první zástupce starosty na Praze 1 Daniel Hodek. Tento sociální demokrat má funkcí dokonce dvacet, ačkoli vládnou značné pochybnosti o  jeho vzdělání.
 
Dalším takovým násobným politikem je i lidovecký poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Ten má už dnes přes deset funkcí a jeho nejnovější ambicí je post pražského primátora.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …