Porošenko chce vyvolat národnostní konflikt, zaznělo z Krymu

02.08.2015 13:28

Ukrajinský prezident Petro Porošenko vydal prohlášení pro kongres krymských Tatarů v Ankaře. Přislíbil, že se z poloostrova stane území se zvláštním statusem v rámci Ukrajiny. Ne všechny Tatary tím ale potěšil. Najdou se i tací, kterým se spojení s Ruskem líbí a tvrdí, že Porošenko nemá co nabízet, protože už mu Krym nepatří. Zprávu přináší Český rozhlas.

Porošenko chce vyvolat národnostní konflikt, zaznělo z Krymu
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.

„Rád bych vás ujistil, že Ukrajina se nikdy za žádných okolností nesmíří s porušováním práv svých občanů, lidských práv, práv krymských Tatarů svobodně žijících ve své zemi. Ukrajina, spolu se svými mezinárodními partnery, udělá všechno pro to, aby obnovila na poloostrově vládu práva a vrátila Krym pod ukrajinskou jurisdikci,“ citovala agentura Unian Porošenkovo prohlášení pro kongres krymských Tatarů, který se koná v turecké Ankaře. 

Místopředseda krymského parlamentu Remzi Iljasov, která zároveň stojí v čele hnutí proruských Tatarů dal, však jasně najevo, že nic takového Porošenko slibovat nemůže, protože mu už Krym nepatří. Patří Rusku. Nelíbí se mu ani pořádání krymského kongresu v Ankaře. Jde prý jen o propagandistickou akci, která má Západ přesvědčit, že jsou na poloostrově porušována práva krymských Tatarů. A to není pravda. Proti tvrzení Iljasova však hovoří fakt, že mnoho Tatarů Krym Raději opustilo a předáci, kteří se vzepřeli ruské anexi, mají zakázáno se na poloostrov vrátit.

Iljasov je také přesvědčen, že Porošenkovi jde jen o rozpoutání národnostního konfliktu na poloostrově.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…