Porošenko chce vyvolat národnostní konflikt, zaznělo z Krymu

2.8.2015 1:28 odp.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko vydal prohlášení pro kongres krymských Tatarů v Ankaře. Přislíbil, že se z poloostrova stane území se zvláštním statusem v rámci Ukrajiny. Ne všechny Tatary tím ale potěšil. Najdou se i tací, kterým se spojení s Ruskem líbí a tvrdí, že Porošenko nemá co nabízet, protože už mu Krym nepatří. Zprávu přináší Český rozhlas.

Porošenko chce vyvolat národnostní konflikt, zaznělo z Krymu
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.

„Rád bych vás ujistil, že Ukrajina se nikdy za žádných okolností nesmíří s porušováním práv svých občanů, lidských práv, práv krymských Tatarů svobodně žijících ve své zemi. Ukrajina, spolu se svými mezinárodními partnery, udělá všechno pro to, aby obnovila na poloostrově vládu práva a vrátila Krym pod ukrajinskou jurisdikci,“ citovala agentura Unian Porošenkovo prohlášení pro kongres krymských Tatarů, který se koná v turecké Ankaře. 

Místopředseda krymského parlamentu Remzi Iljasov, která zároveň stojí v čele hnutí proruských Tatarů dal, však jasně najevo, že nic takového Porošenko slibovat nemůže, protože mu už Krym nepatří. Patří Rusku. Nelíbí se mu ani pořádání krymského kongresu v Ankaře. Jde prý jen o propagandistickou akci, která má Západ přesvědčit, že jsou na poloostrově porušována práva krymských Tatarů. A to není pravda. Proti tvrzení Iljasova však hovoří fakt, že mnoho Tatarů Krym Raději opustilo a předáci, kteří se vzepřeli ruské anexi, mají zakázáno se na poloostrov vrátit.

Iljasov je také přesvědčen, že Porošenkovi jde jen o rozpoutání národnostního konfliktu na poloostrově.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Id*oti, že drží Rakušana ve vládě. Ten pan Balaš, co pracoval v Urválkově ústavu... Padni, komu padni podle Johna Boka

10:25 Id*oti, že drží Rakušana ve vládě. Ten pan Balaš, co pracoval v Urválkově ústavu... Padni, komu padni podle Johna Boka

Ve vládní koalici jsou idioti, protože drží zuby nehty Víta Rakušana ve funkci. On nese za tu kauzu …