Porostou penze a zvýší se rodičovský příspěvek. Skvělá zpráva, hodnotí Hamáček

19.03.2019 15:16

Špičky vládní koalice se v pondělí shodly na zvýšení penzí a příspěvků pro nově narozené děti. Důchody by se měly od ledna příštího roku zvýšit průměrně o 900 korun a rodičovský příspěvek se od nového roku zvedne ze současných 220 tisíc na 300 tisíc korun. Novinkou bude zálohované výživné, které by mělo pomoct matkám samoživitelkám.

Porostou penze a zvýší se rodičovský příspěvek. Skvělá zpráva, hodnotí Hamáček
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček po zvolení předsedou ČSSD

Zálohované výživné by mělo být vypláceno státem a nárok na něj budou mít všechny matky samoživitelky, které mají příjmy do výše průměrné mzdy. Tato novinka by měla platit od roku 2021. Celkové náklady by státní rozpočet neměly zatížit více než 1,2 miliardy korun ročně.

„Zvýšení důchodů o 900 korun prosazovala ČSSD, podporoval ho i premiér Andrej Babiš (ANO), naproti tomu Schillerová požadovala růst maximálně o 750 korun. Koalice tak v tomto směru vyšla vstříc ČSSD, naopak sociální demokraté neuspěli se svým požadavkem, aby se zvýšení rodičovského příspěvku dotklo i dětí narozených před koncem roku. Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček výsledek označil za dobrý kompromis,“ uvedla ČTK.
 
„Velmi dobrá zpráva pro naše seniory i mladé rodiny. Koalice se dohodla na růstu důchodů na příští rok v průměru o 900,- Kč měsíčně, i na zvýšení rodičovského příspěvku na 300 000,- Kč od 1. 1. 2020 pro nově narozené děti,“ napsal na Twitteru předseda sociálních demokratů Jan Hamáček.
 
 
„Skvělá zpráva, důchody stoupnou v příštím roce o 900 Kč, rodičovský příspěvek se zvýší na 300 000 Kč pro nově narozené od 1.1 2020, na neplatiče výživného čekají tvrdší tresty od stejného data a zálohované výživné bude od 1.1 2021. Dnešní koaliční rada přinesla průlom,“ dodala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala počtvrté zvolen. A příště už jako silná vládní strana, sliboval v euforii

13:00 Fiala počtvrté zvolen. A příště už jako silná vládní strana, sliboval v euforii

Celkem 470 hlasů z 505 platných dostal Petr Fiala. Jako jediný kandidát tak byl zvolen předsedou ODS…