Poskytovatelé sociálních služeb se bouří proti škrtům

15.03.2012 8:39

Představitelé známých organizací, které pomáhají potřebným, chtějí dnes společně vystoupit a zveřejnit podrobnosti o situaci v sociálních službách. Stěžují si na nedostatečné financování. Podle nich tak hrozí zavření některých zařízení a omezení péče o klienty. Na nedostatek peněz na služby pro postižené či seniory upozorňují i odbory.

Poskytovatelé sociálních služeb se bouří proti škrtům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdravotně postižení - ilustrační foto
reklama

Poskytovatelé sociálních služeb hospodařili loni s částkou skoro 25,6 miliardy korun. Peníze dostali od ministerstva práce, od klientů, obcí, krajů, evropských fondů i sponzorů. Na ministerských dotacích se vyplatilo kolem šesti miliard korun, letos měla být částka zhruba stejná. Úřad ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) má nyní podle plánu ale začít víc šetřit. Úsporné návrhy se dotýkají i dotací. Drábek věří, že se nakonec krátit nebudou.

Na problémy v sociálních službách chtějí dnes poukázat zástupci asociace poskytovatelů, rady postižených, sdružení azylových domů, Charity ČR, Naděje, Slezské diakonie či Armády spásy. Podle nich na terénní služby, stacionáře i domovy dopadá krize a situace začíná být velmi vážná. Mnohá zařízení se dostávají do existenčních potíží. Jednání s ministrem Drábkem o řešení situace ale prý nebyla úspěšná, tvrdí zástupci organizací.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je horko. Volnému zablokovali příznivce cestou do Prahy, následuje vzkaz Hamáčkovi

13:20 Je horko. Volnému zablokovali příznivce cestou do Prahy, následuje vzkaz Hamáčkovi

V České republice se dějí věci. Volného „zaměstnance“ z Karvinska nepustili na demonstraci do Prahy.…