Poslance ČSSD soudí za řízení v opilosti. A teď má možná na krku ještě větší skandál

01.07.2016 11:49

Poslanec Štěpán Stupčuk (ČSSD) je podezřelý z falšování koncipientské praxe. Píše to server DeníkReferendum.cz.

Poslance ČSSD soudí za řízení v opilosti. A teď má možná na krku ještě větší skandál
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Stupčuk, kterého Sněmovna v minulosti vydala k trestnímu stíhání kvůli autonehodě v opilosti, je podezřelý, že praxi advokátního koncipienta absolvoval jen formálně. Svého zaměstnavatele na oplátku měl učinit poslaneckým asistentem.

Podle serveru existuje podezření, že Stupčuk nevykonával praxi advokátního koncipienta v zákonem stanovené době. Podle podezření nemohl odpracovat požadovaný počet hodin. V seznamu advokátních koncipentů figuruje Stupčuk od 17. března 2011 do 1. ledna 2014, v uvedené době však byl také uvolněným místostarostou městské části Praha 6 a členem celé řady komisí rady. Od října 2013 se Stupčuk navíc stal poslancem Parlamentu České republiky.

„Štěpán Stupčuk tak nejprve více než dva a půl roku kromě praxe advokátního koncipienta na plný úvazek působil jako plně vytížený a uvolněný místostarosta a později si k tomu ještě na více než dva měsíce přidal práci poslance a řadu funkcí ve Sněmovně. Teprve pak koncipientskou praxi na vlastní žádost přerušil,“ podotkl server s tím, že i kdyby Stupčuk pracoval po nocích, o víkendech či o dovolené, koncipientskou praxi reálně vykonávat nemohl.

Původní text ZDE.

Zajímavé také je, že jako advokátní koncipient byl Stupčuk zaměstnán u advokáta Jiřího Slováčka v advokátní kanceláři Argumentum.cz. Slováčka nyní zaměstnává jako svého poslaneckého asistenta. 

„Pokud však Stupčuk podmínky pro řádné započítání koncipientské praxe nesplnil, oba dva porušili zákon. Pokud by koncipientská praxe Štěpána Stupčuka byla jen formální, porušení zákona by se totiž dopustil i jeho školitel, kterým byl Jiří Slováček, u nějž byl Stupčuk zaměstnán. Školitel má dle zákona nad prací koncipienta vykonávat dohled a ručit za to, že je zaměstnán v týdenní pracovní době, řádně se připravuje na budoucí výkon činnosti advokáta a plní své pracovní úkoly,“ dodává server s tím, že záležitost budí podezření, že se jedná o vzájemné poskytování protislužeb.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…